Latvijas un Igaunijas ugunsdzēsēju glābēju mācības Salacgrīvā

04.10.2011

Šā gada 5.oktobrī Latvijas–Igaunijas pārrobežu sadarbības ietvaros notiks ugunsdzēsēju glābēju mācības Salacgrīvā, Svētciemā. 
Pēc scenārija noticis ceļu satiksmes negadījums, kurā iesaistīti četri transporta līdzekļi, tai skaitā bojāta dīzeļdegvielas cisterna un automašīna, kas no Igaunijas veda slāpekļa skābi, avārijā cieš seši cilvēki, sarežģījumus rada tas, ka notikusi ķīmisko vielu noplūde. 
 


Avārijas seku likvidēšanā iesaistītas VUGD Limbažu daļas, Salacgrīvas un Alojas posteņu ugunsdzēsēji glābēji, kuriem palīgā dodas arī kolēģi no Igaunijas.

Mācības tiek organizētas, lai trenētu reaģēšanas spējas ceļu satiksmes negadījumu ar ķīmisko vielu noplūdi seku likvidācijā. Tādējādi tiek izmēģināts pārrobežu sadarbības mehānisms starp VUGD Vidzemes reģionu un Igaunijas glābšanas departamenta Rietumu glābšanas centru. Mācībās piedalīsies aptuveni 60 cilvēki. Latvijas un Krievijas valstu vienošanās līguma par ārkārtas seku likvidāciju ietvaros uz mācībām uzaicināti arī pārstāvji no Krievijas Federācijas Ārkārtējo situāciju ministrijas Pleskavas apgabala.

Sagatavoja:
Marita Masule
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā speciāliste

e-pasts: marita.masule@vugd.gov.lv
Tel. 67075871, 27899607

 


Atpakaļ