Robežsargi pārtrauc organizētas noziedzīgas grupas darbību

04.10.2011

Aizvadītās nedēļas nogalē, 30.septembrī un 1.oktobrī robežsargi par nelikumīgas robežās šķērsošanas atbalstīšanu un organizēšanu aizturēja 5 personas.


Kriminālprocesa par personu nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai ietvaros Valsts robežsardzes Kriminālizmeklēšanas struktūrvienību amatpersonas aizturēja četrus organizētas grupas dalībniekus – 2 Latvijas un 2 Gruzijas pilsoņus, no kuriem 1 Latvijā uzturas nelikumīgi – ar viltotu Lietuvas pilsoņa pasi. Abu Gruzijas pilsoņu dzīvesvietās kratīšanas laikā robežsargi atrada vairākus personu apliecinošus dokumentu un to kopijas.

     

Vienlaicīgi cita kriminālprocesa par dokumentu viltošanu ietvaros kriminālizmeklēšanas struktūrvienību amatpersonas aizturēja vēl vienu Latvijas pilsoni, kura dzīvesvietā tika izņemtas vairākas gan īstas, gan viltotas Latvijas pilsoņu pases, hologrammas ar Latvijas Republikas simboliku, kā arī dokumentu viltošanas ierīces.

Kā zināms 2011.gadā palielinājies Gruzijas pilsoņu skaits, kuri ierodas Latvijas Republikā no Baltkrievijas un pieprasa patvērumu. Atrodoties patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā „Mucenieki”, Gruzijas pilsoņi ļaunprātīgi izmanto patvēruma procedūru un veido kontaktus ar Latvijā jau dzīvojošiem Gruzijas pilsoņiem, vienojoties par nelikumīgu pārvietošanu uz citām Eiropas Savienības dalībvalstīm – pārsvarā caur Igauniju uz Zviedriju vai caur Lietuvu uz Vāciju, izmantojot prāmju satiksmi. Valsts robežsardzes Kriminālizmeklēšanas struktūrvienību amatpersonu redzeslokā nonākušās personas organizē Gruzijas pilsoņu nelikumīgu pārvietošanu pāri Latvijas robežai un nepieciešamības gadījumā nodrošina tas arī ar viltotiem ceļošanas dokumentiem.

Starptautiskās sadarbības ietvaros pēc Valsts robežsardzes sniegtās informācijas 10 Gruzijas pilsoņi bez derīgiem ceļošanas dokumentiem ir aizturēti Igaunijā, 3 Gruzijas pilsoņi, kuri imigrācijas kontroles laikā uzrādīja viltotas Latvijas pilsoņu pases, aizturēti Lietuvā, savukārt viens nelikumīgas pārvietošanās gadījums novērsts Latvijā šā gada jūlijā, kad robežsargi, veicot imigrācijas kontroles pasākumus Rucavas novadā uz autoceļa Liepāja - Klaipēda, aizturēja 1 Gruzijas pilsoni, kuram bija sagatavota viltota Latvijas pilsoņa pase, lai tālāk nelikumīgi uzturētos Eiropas Savienībā. Visi Gruzijas pilsoņi iepriekš patvaļīgi atstājuši Patvēruma meklētāju izmitināšanas centru „Mucenieki”.

Kriminālprocesu ietvarā aizturētajam Gruzijas pilsonim, kurš nelikumīgi uzturējās Latvijā ar viltotu Lietuvas pilsoņa pasi, piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Turpinās izmeklēšana, kuras laikā tiks noskaidrota iesaistīto personu iespējamā līdzdalība arī citos analoģiskos noziedzīgos nodarījumos.

Informāciju sagatavoja: Kristīne Pētersone,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Administratīvās pārvaldes Koordinācijas un sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore, tālrunis 67075739, 28364592, kristine.petersone@rs.gov.lv


Atpakaļ