Palīdz skolēniem tikt ārā no klases

06.10.2011

 Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 5.oktobra plkst. 6:30 līdz 6.oktobra plkst. 6:30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 23 izsaukumus. Kopumā dzēsti 12 ugunsgrēki, veikti 9 glābšanas darbi, bija arī divi maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkos nav gājuši bojā vai cietuši cilvēki. 
 


Vakar mācības ieilga kādā izglītības iestādē Rīgā. Plkst. 20:28 VUGD saņēma palīdzības lūgumu no vienas vakara maiņas vidusskolas klases skolēniem, kuri, beiguši nodarbības, saprata, ka no klases izkļūt ārā viņiem bez glābēju palīdzības neizdosies, jo klasei bojātas slēdzenes dēļ bija aizcirtušās durvis. Ugunsdzēsēji glābēji ar zāģa palīdzību metāla durvis atvēra un atbrīvoja 12 skolēnus un viņu skolotāju.
 

Ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī zirgam, kurš bija iestidzis vircas bedrē. Plkst. 18:44 VUGD saņēma palīdzības lūgumu no Amatas novada. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka zirgs ir iekritis vircas bedrē un pats saviem spēkiem netiek no tās ārā. Lai netraumētu zirgu, tika izvēlēta pēc iespējas saudzīgāka izcelšanas metode. Ugunsdzēsēji glābēji viņam apkārt aplika šļūtenes un ar vičas palīdzību viņu izcēla no vircas bedres. Pēc izcelšanas zirgs tika nodots saimniecei. 
 
  
 
2011.gada 6.oktobrī
Sagatavoja:
Viktorija Šembele
VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste
Tel. 29468106
E-pasts: Viktorija.sembele@vugd.gov.lv
 


Atpakaļ