Ugunsgrēkā iet bojā trīs cilvēki

07.10.2011

 Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 6.oktobra plkst. 6:30 līdz 7.oktobra plkst. 6:30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 30 izsaukumus. Kopumā dzēsti 18 ugunsgrēki, veikti 11 glābšanas darbi, bija arī viens maldinošs izsaukums. Ugunsgrēkos gājuši bojā trīs cilvēki un cietuši trīs cilvēki. 
 


Paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks šonakt izcēlās Rīgā, Kadiķu ielā. Plkst. 02:57 VUGD saņēma informāciju, ka Rīgā, Kadiķu ielā, deg dzīvojamā māja. Kad pēc sešām minūtēm pirmās divas VUGD autocisternas ieradās notikuma vietā, divstāvu koka dzīvojamās mājas pirmais un otrais stāvs jau daļēji dega ar atklātu liesmu, tāpēc šis tika pasludināts par paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku un uz notikuma vietu izbrauca papildspēki. Nekavējoties viena ugunsdzēsēju glābēju grupa uzsāka otrā stāva pārmeklēšanu, paralēli tika uzsākti arī dzēšanas darbi. No mājas pagalma puses pa logu tika izglābta viena sieviete, kura tika nodota mediķiem. Vēl viena ugunsdzēsēju glābēju grupa iekļuva ēkas pirmajā stāvā un uzsāka tā pārmeklēšanu. Ugunsgrēkā gāja bojā trīs cilvēki. Ēkas otrajā stāvā tika atrasts vīrietis, kurš gulēja uz grīdas pie dzīvokļa ieejas durvīm. Pirmajā stāvā tika atrasta bojā gājusi sieviete, bet otrā stāva dzīvoklī vēl viens vīrietis. Pirms VUGD ierašanas 8 cilvēki bija paši izkļuvuši ārā no degošās mājas pirmā stāva. Ugunsgrēka kopējā platība bija 100m2. Ugunsgrēks tika lokalizēts plkst. 04:28, bet pilnībā likvidēts plkst. 08:07. Notikuma vietā strādāja piecas autocisternas, divi autopacēlēji un vienas autokāpnes. Ugunsgrēka iemeslu noskaidros Valsts policija. 

Vakar, plkst. 13:36, VUGD saņēma informāciju, ka no dzīvokļa Rīgā, Spilves ielā, nāk dūmi. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka piecstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvokļa vannasistabā deg drēbes 3m2 platībā. Blakus istabā ugunsdzēsēji glābēji atrada un izglāba apmēram 40 gadus vecu vīrieti, kuru nodeva mediķiem. Vīrietis bija gulējis un nepamanīja ugunsgrēka izcelšanos. Pateicoties kaimiņu vērīgumam, kuri bija pamanījuši dūmus un izsaukuši glābējus, ugunsgrēks nebeidzās ar traģiskām sekām. Iespējamais ugunsgrēka iemesls ir neuzmanīga smēķēšana.   

Vakar, plkst. 15:33, VUGD saņēma informāciju, ka Cesvaines pagastā deg dzīvojamā māja. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka dzīvojamai mājai jau deg bēniņi un jumts ar atklātu liesmu 70m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta apmēram 30 gadus vecs vīrietis, kuram mediķi sniedza pirmo palīdzību. 

Vakar, plkst. 16:59, VUGD saņēma informāciju, ka Ķekavā, Nākotnes ielā, deg dzīvojamās mājas jumts. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg jumta pārsegums 30m2 platībā. No mājas tika evakuēti četri cilvēki. Iespējamos ugunsgrēka iemeslus noskaidros Valsts policija. 
  
 
2011.gada 6.oktobrī
Sagatavoja:
Viktorija Šembele
VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste
Tel. 29468106
E-pasts: Viktorija.sembele@vugd.gov.lv
 


Atpakaļ