Par cigarešu un benzīna kontrabandu Rēzeknes novadā aizturētas trīs personas

13.10.2011

7360 gab. cigaretes un 2,5 tonnas degvielas ir kontrabandas preču daudzums, ko policijas darbinieki atsavinājuši Rēzeknes novadā, novēršot to iepludināšanu Latvijas tirgū.
 


Šā gada 11. oktobrī Kriminālpolicijas biroja darbinieki sadarbībā ar Rēzeknes iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas darbiniekiem, realizējot operatīvo informāciju, Rēzeknes novada Silmalas pagastā par akcizēto preču nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu un realizāciju to realizācijas brīdī aizturēja trīs Rēzeknes iedzīvotājus – 1980., 1985. un 1986 .gadā dzimušus vīriešus.

Veicot tālākās izmeklēšanas darbības, 1985.gadā dzimuša vīrieša lietošanā esošajā garāžā un mikroautobusā Renault policijas darbinieki atrada un izņēma 7360 gab. cigaretes bez Latvijas akcīzes marķējuma un aptuveni 2,5 tonnas degvielai līdzīga šķidruma, iespējams, benzīna.
Kriminālprocesa ietvaros Kriminālprocesa likuma 264.panta kārtībā aizturēts 1985. gadā dzimušais vīrietis un ievietots īslaicīgās aizturēšanas izolatorā. Savās liecībās aizdomās turētais vīrietis paskaidroja, ka visas pie viņa atrastās un izņemtās preces viņš ar savu automašīnu likumīgi ievedis Latvijā no Krievijas. Jāpiebilst, ka aizdomās turētais vīrietis agrāk tiesāts par huligānismu, kā arī vairākkārt administratīvi sodīts par kontrabandas ievešanu LR teritorijā. Par šāda noziedzīga nodarījuma izdarīšanu saskaņā ar Krimināllikuma 2201.pantu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Uzsāktajā kriminālprocesā turpinās pirmstiesas izmeklēšana.
Pielikumā fotogrāfijas


Informāciju sagatavoja:
Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes
priekšnieka palīgs Kristīne Mieze

Tālr.65428000, 25620828
prese@latgale.vp.gov.lv


Atpakaļ