2011.gada 12.oktobris uz valsts robežas un valsts iekšienē

13.10.2011

Aizvadītajā diennaktī, šā gada 12.oktobrī, Valsts robežsardzes amatpersonas uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatējušas 27 likumpārkāpējus.


Uz ārējām robežām konstatēti 8 robežpārkāpēji:

  • Ludzas pārvaldes Zilupes dzelzceļa robežkontroles punktā par viltotas Itālijas Identifikācijas kartes un ārzemnieka uzturēšanās atļaujas izmantošanu aizturēts Kotdivuāras pilsonis. Par viltotu dokumentu izmantošanu uzsākts kriminālprocess. Persona pieprasīja patvērumu Latvijā.
  • Rīgas pārvaldes Lidostas „Rīga” robežkontroles punktā un Tirdzniecības ostas robežkontroles punktā robežsargi atteikuši ieceļošanu Latvijā 1 Krievijas pilsonim, jo ārzemniekam nebija derīga ceļošanas dokumenta.
  • Rīgas pārvaldes Lidostas "Rīga" robežkontroles punktā un Ludzas pārvaldes Zilupes dzelzceļa robežkontroles punktā robežsargi atteikuši ieceļošanu Latvijā 2 Krievijas, 1 Ukrainas un 1 Baltkrievijas pilsonim, jo ārzemniekiem nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas.
  • Rīgas pārvaldes Lidostas „Rīga” robežkontroles punktā aizturēts 1 Krievijas pilsonis, kuram, izceļojot no valsts, konstatēti uzturēšanās nosacījumu pārkāpumi.
  • Rīgas pārvaldes Lidostas "Rīga" robežkontroles punktā par robežšķērsošanas vietas režīma pārkāpumu aizturēta Latvijas pilsone. Sieviete, ieceļojot Latvijā nevarēja uzrādīt derīgu ceļošanas dokumentu.
  •  

Valsts robežsardzes Kriminālizmeklēšanas struktūrvienību amatpersonas, pārbaudot viņu rīcībā esošo informāciju, sadarbībā ar Aviācijas pārvaldes Apsardzes un speciālo uzdevumu vienību, pierobežas joslā Salnavas pagasta Orinsku ciemā par akcīzes preču nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai aizturēja 3 Latvijas pilsoņus un izņēma 40 000 cigaretes ar Krievijas Federācijas akcīzes markām. Par tabakas izstrādājumu uzglabāšanu, pārvietošanu vai realizāciju, kā rezultātā radīts būtisks kaitējums uzsākts kriminālprocess.

Valsts iekšienē konstatēti 10 likumpārkāpēji:

  • Veicot imigrācijas kontroles pasākumus, robežsargi par ieceļošanas vai uzturēšanās noteikumu pārkāpumiem aizturējuši 3 Lietuvas, 1 Igaunijas, 2 Krievijas un 4 Latvijas valsts piederīgos.

Transportlīdzekļu ekspluatācijas jomā Valsts robežsardzes amatpersonas konstatējušas 6 pārkāpumus. 2 Latvijas, 2 Krievijas, 1 Igaunijas un 1 Lietuvas pilsonis, atrodoties pierobežā vai ar transportlīdzekli, šķērsojot valsts robežu nevarēja uzrādīt derīgus transportlīdzekļa dokumentus.

Informāciju sagatavoja: Kristīne Pētersone,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Administratīvās pārvaldes Koordinācijas un sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore, tālrunis 67075739, 28364592, kristine.petersone@rs.gov.lv.
 


Atpakaļ