Īssavienojums sildītājos izraisa ugunsgrēkus

17.10.2011

 Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 15.oktobra plkst. 6:30 līdz 17.oktobra 6:30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēmis 58 izsaukumus. Kopumā dzēsti 34 ugunsgrēki, veikti 19 glābšanas darbi, bija arī pieci maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkos cietuši divi cilvēki. 
 


Sestdien, plkst. 17:07, VUGD saņēma informāciju, ka Ventspilī, Jūras ielā, no piecstāvu dzīvojamās mājas dzīvokļa nāk dūmi. Kad ugunsdzēsēji glābēji ieradās notikuma vietā, viņi konstatēja, ka deg dzīvokļa grīda 1m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta divi bērni – piecgadīga meitene un trīsgadīgs puika. Ugunsgrēka iespējamais iemesls bija īssavienojums elektriskajā sildītājā. Kā ugunsdzēsējiem glābējiem pastāstīja bērnu māte, viņa uz pavisam neilgu laiku bija izgājusi uz tuvējo veikalu, bet bērnus atstājusi dzīvoklī, kurā palicis ieslēgts elektriskais sildītājs. Tikmēr sildītājā radies īssavienojums, tas uzliesmojis un aizdegusies grīda.

Neilgi pēc tam, plkst. 20:45, VUGD saņēma informāciju, ka ugunsgrēks izcēlies kādā sabiedriskā ēkā Rīgā, Dzirnavu ielā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ēkas pirmajā stāvā deg sildītājs un sadzīves mantas 2m2 platībā.

Svētdien, plkst. 15:13, VUGD saņēma palīdzības lūgumu no diviem cilvēkiem Jūrmalā, kuri atradās uz Mazās zirgu salas un netika atpakaļ. Ugunsdzēsēji glābēji ar laivu aizbrauca līdz salai un nogādāja cilvēkus otrā krastā. 

VUGD atgādina, ka, lietojot dažādas sildierīces un apkures iekārtas, ir jāievēro stingri drošības pasākumi:

  • Sildītājus nedrīkst atstāt bez uzraudzības;
  • Sildītājus nedrīkst apklāt ar drēbēm un viegli uzliesmojošiem priekšmetiem, kā arī novietot tuvu priekšmetiem, kas sakarstot var uzliesmot;
  • Nedrīkst lietot vecus un pašdarinātus sildītājus, jo tajos var rasties īssavienojums un tie var uzliesmot;
  • Pirms lietošanas sildītāji ir jāapskata, vai tie nav bojāti. Konstatējot bojājumu, tā labošana ir jāuztic profesionāļiem.
  •  

   

2011.gada 17.oktobrī
Sagatavoja:
Viktorija Šembele
VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste
Tel. 29468106
E-pasts: Viktorija.sembele@vugd.gov.lv
 


Atpakaļ