2011.gada 16.oktobris uz valsts robežas un valsts iekšienē

17.10.2011

Aizvadītajā diennaktī, šā gada 16.oktobrī, Valsts robežsardzes amatpersonas uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatējušas 21 likumpārkāpēju.


Uz ārējām robežām konstatēti 10 robežpārkāpēji:

  • Ludzas pārvaldes Zilupes dzelzceļa robežkontroles punktā par viltotas Itālijas Identifikācijas kartes un ārzemnieka uzturēšanās atļaujas izmantošanu aizturēts Kamerūnas pilsonis. Par viltotu dokumentu izmantošanu uzsākts kriminālprocess. Persona atgriezta uz Krieviju.
  • Ludzas pārvaldes Kārsavas dzelzceļa robežkontroles punktā konstatēts meklēšanā esošs Izraēlas pilsonis. Sazinoties ar meklēšanas iniciatoru, noskaidrots, ka personas aizturēšana nav nepieciešama. Vīrietim atļauts turpināt ceļu.
  • Ludzas pārvaldes Terehovas robežkontroles punktā robežsargi atteikuši ieceļošanu Latvijā 1 Kazahstānas pilsonim, jo ārzemniekam nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas.
  • Rīgas pārvaldes Lidostas "Rīga" robežkontroles punktā robežsargi atteikuši ieceļošanu Latvijā 1 Armēnijas pilsonei, jo sievietei ir spēkā liegums ieceļot Šengenas zonas valstīs.
  • Daugavpils pārvaldes Silenes robežkontroles punktā un Ludzas pārvaldes Terehovas robežkontroles punktā aizturēti 2 Krievijas un 1 Kirgizstānas pilsonis, kuriem, izceļojot no valsts, konstatēti uzturēšanās nosacījumu pārkāpumi.
  • Daugavpils pārvaldes Silenes robežkontroles punktā robežsargi lieguši izceļošanu no Latvijas 2 Latvijas nepilsoņiem. Vīriešiem izceļošana no valsts liegta, jo tie atrodas policijas kontrolē.
  • Ludzas pārvaldes Terehovas robežkontroles punktā par robežšķērsošanas vietas režīma pārkāpumu aizturēts Lietuvas pilsonis. Vīrietis, šķērsojot valsts robežu, neievēroja norādījuma zīmes un amatpersonu norādījumus.
  •  

Valsts iekšienē konstatēti 3 likumpārkāpēji:

  • Veicot imigrācijas kontroles pasākumus, robežsargi par ieceļošanas vai uzturēšanās noteikumu pārkāpumiem aizturējuši 1 Lietuvas un 2 Igaunijas pilsoņus.

Transportlīdzekļu ekspluatācijas jomā Valsts robežsardzes amatpersonas konstatējušas 8 pārkāpumus. 4 Latvijas, 1 Krievijas, 1 Kirgizstānas, 1 Dānijas un 1 Lietuvas pilsonis, atrodoties pierobežā vai ar transportlīdzekli šķērsojot valsts robežu, nevarēja uzrādīt derīgus transportlīdzekļa dokumentus.

Informāciju sagatavoja: Kristīne Pētersone,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Administratīvās pārvaldes Koordinācijas un sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore, tālrunis 67075739, 28364592, kristine.petersone@rs.gov.lv.
 


Atpakaļ