Neuzmanīga smēķēšana izraisa traģiskus ugunsgrēkus

19.10.2011

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 18.oktobra plkst. 6:30 līdz 19.oktobra plkst. 6:30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 37 izsaukumus. Kopumā dzēsti 19 ugunsgrēki, veikti 13 glābšanas darbi, bija arī pieci maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkā gājis bojā viens cilvēks un pieci cietuši. 
 


Vakar, plkst. 17:06, VUGD saņēma informāciju, ka Madonas novada Ošupes pagasta Lejniekos deg dzīvojamā māja. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties notikuma vietā, vienstāvu koka dzīvojamā māja jau dega ar atklātu liesmu un tai bija iebrukušas koka konstrukcijas. Ūdens ugunsgrēka dzēšanai tika ņemts no tuvējās Aiviekstes upes. Ugunsgrēkā gāja bojā apmēram 35 gadus vecs vīrietis. Kopējā degšanas platība bija 70m2. Ugunsgrēks tika lokalizēts plkst. 18:02, bet pilnībā likvidēts plkst. 18:49. Iespējamais ugunsgrēka iemesls ir neuzmanīga smēķēšana. 

Vakar, plkst. 21:25, VUGD saņēma informāciju, ka Smiltenē, Blaumaņa ielas dzīvojamās mājas kāpņu telpā ir jūtami dūmi. Kad ugunsdzēsēji glābēji ieradās notikuma vietā un iekļuva dzīvoklī, no kura nāca dūmi, viņi konstatēja, ka gruzd gulta 1m2 platībā. Dzīvoklī tika atrasts arī 68 gadus vecs vīrietis, kurš saindējās ar degšanas produktiem un tika nodots mediķiem. Iespējamais ugunsgrēka iemesls ir neuzmanīga smēķēšana. 

Šonakt, plkst. 01:11, VUGD saņēma informāciju, ka Jelgavā, Paula Lejiņa ielas kopmītņu tika dzīvojamās mājas kāpņu telpā ir sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka piecstāvu dzīvojamās mājas kāpņu telpa jau deg ar atklātu liesmu. Nekavējoties tika uzsākta mājas pārmeklēšana un cilvēku evakuācija, kā arī ugunsgrēka dzēšanas darbi. Piecstāvu dzīvojamās mājas otrajā stāvā tika atrasti un izglābti četri cietušie, kas tika nodoti mediķiem un hospitalizēti. Viņi visi bija saindējušies ar degšanas produktiem. No ēkas pirmā stāva ar kāpņu palīdzību caur logu tika evakuēti trīs cilvēki, no ēkas otrā stāva ar autokāpņu palīdzību tika evakuēti divi cilvēki, bet no ceturtā stāva – viens cilvēks. Kopumā ugunsgrēkā dega pirmā stāva veļas žāvētava 15m2 platībā, kāpņu telpa un sadzīves mantas 10m2 platībā, elektrosadales skapis un viena dzīvokļa koka durvis. Iespējamais ugunsgrēka iemesls ir neuzmanīga smēķēšana.

Lai izvairītos no lielas nelaimes, VUGD aicina cilvēkus nebūt vieglprātīgiem un smēķējot ievērot drošības noteikumus:

  • Nesmēķējiet gultā, dīvānā, sēžot krēslā vai blakus viegli uzliesmojošiem priekšmetiem; 
  • Vienmēr kārtīgi nodzēsiet cigareti un izmetiet to tikai tam speciāli paredzētā vai ierīkotā vietā. Nekad nemetiet izsmēķi atkritumu urnā vai ārā pa logu. Jūsu izmestā nenodzēstā cigarete var iekrist kaimiņa balkonā vai dzīvoklī un izraisīt ugunsgrēku.
  • Ja Jūs smēķējat uz balkona vai pie atvērta loga dzīvoklī, pārliecinieties, ka telpā nav viegli uzliesmojoši priekšmeti un ka pelnutrauks atrodas aizvējā, lai dzēšot cigareti dzirksteles neizraisītu ugunsgrēku. 

 
2011.gada 19.oktobrī
Sagatavoja:
Viktorija Šembele
VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste
Tel. 29468106
E-pasts: Viktorija.sembele@vugd.gov.lv
 


Atpakaļ