Policija atsavina cigaretes bez LR akcīzes nodokļa markām

19.10.2011

18. oktobrī divpadsmitos dienā Valkas pagastā a/c Valka- Smiltene 4.kilometrā apturēta a/m JEEP GRAND CHEROKEE. Konstatēts, ka tajā tiek nelikumīgi pārvadātas 6525 paciņas (130 500) cigarešu, kas nav marķētas ar LR akcīzes nodokļu markām. Par notikušo uzsākts kriminālprocess, nelikumīgi pārvadātās cigaretes izņemtas. Pārbaudāmās personas- divi 1977. gadā dzimuši vīrieši, Rēzeknes un Rēzeknes novada iedzīvotāji. 


Septembrī un oktobrī Vidzemes reģiona teritorijā reģistrēta informācija par 18 gadījumiem, kad konstatētas nelikumīgas darbības ar akcīzes precēm, konkrēti cigaretēm. Dažādās adresēs izņemti vairāk kā 250 tūkstoši nelikumīgi uzglabātu cigarešu. Apskates laikā izņemto cigarešu skaits ir robežās no 31 (nepilnas divas paciņas cigarešu) līdz  130 tūkstošiem. Par konstatētajiem gadījumiem (atkarībā no izņemto cigarešu daudzuma) ir uzsākti kriminālprocesi, administratīvās lietvedības vai noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.   

Policija atgādina, ka informāciju par nelegālajām darbībām ar akcizētajām precēm un par Jūsu pilsētā, ciematā vai tuvākajā un tālākajā apkārtnē praktizējošiem "aktīvistiem", kas ne tikai tirgo, bet nodarbojas ar akcizēto preču pārvadāšanu, varat sūtīt uz policijas izveidoto e-pasta adresi pret.tockam@inbox.lv. Atsaucoties uz iedzīvotāju aktivitāti, sniedzot informāciju, un izteiktajiem priekšlikumiem sadarbības uzlabošanai, izveidota e- pasta adrese prettockam@vidzeme.vp.gov.lv Lai informētu policiju par nelikumīgām darbībām ar akcīzes precēm, varat arī zvanīt (darba laikā):
T. 64781819
Policija anonimitāti garantē.

Dace Jukāma
Vidzemes reģiona pārvaldes
Prevencijas grupas vecākā inspektore
Tālr. 64201326
28653999
dace.jukama@vidzeme.vp.gov.lv
 


Atpakaļ