18.oktobris uz valsts robežas un valsts iekšienē

19.10.2011

Aizvadītajā diennaktī, šā gada 18.oktobrī, Valsts robežsardzes amatpersonas uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatējušas 31 likumpārkāpējus.
 


Uz ārējām robežām konstatēti 11 robežpārkāpēji:

  • Daugavpils pārvaldes Silenes robežkontroles punktā, Ludzas pārvaldes Grebņevas robežkontroles punktā un Zilupes dzelzceļa robežkontroles punktā robežsargi atteikuši ieceļošanu Latvijā 4 Krievijas, 1 Gruzijas un 1 Azerbaidžānas pilsonim, jo ārzemniekiem nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas.
  • Ludzas pārvaldes Terehovas robežkontroles punktā aizturēts 1 Moldovas pilsonis, kuram, izceļojot no valsts, konstatēti uzturēšanās nosacījumu pārkāpumi.
  • Ludzas pārvaldes Kārsavas dzelzceļa robežkontroles punktā un Grebņevas robežkontroles punktā robežsargi lieguši izceļošanu no valsts 1 Latvijas nepilsonei, kuras pase no 2010.gada 1.novembra nav derīga ceļošanai ārpus Šengenas zonas un 1 Lietuvas pilsonim, kurš bez derīgiem ceļošanas dokumentiem mēģināja izceļot uz Krieviju.
  • Ludzas pārvaldes Grebņevas robežapsardzības nodaļas atbildības teritorijā par pierobežas joslas režīma pārkāpumu aizturēti 2 Rumānijas pilsoņi. Vīrieši pierobežas joslā uzturējās bez speciālās caurlaides.

Valsts iekšienē konstatēti 12 likumpārkāpēji:

  • Veicot imigrācijas kontroles pasākumus, robežsargi par ieceļošanas vai uzturēšanās noteikumu pārkāpumiem aizturējuši 2 Lietuvas, 2 Armēnijas, 2 Krievijas, 2 Ukrainas, 1 Igaunijas, 1 Vācijas, 1 Latvijas un 1 Amerikas Savienoto Valstu pilsoni.

Transportlīdzekļu ekspluatācijas jomā Valsts robežsardzes amatpersonas konstatējušas 8 pārkāpumus. 3 Latvijas, 2 Krievijas, 1 Ukrainas un 1 Lietuvas pilsonis, atrodoties pierobežā vai ar transportlīdzekli šķērsojot valsts robežu nevarēja uzrādīt derīgus transportlīdzekļa dokumentus, savukārt 1 Baltkrievijas pilsonis bija novietojis transportlīdzekli stāvēšanai neatļautā vietā.

Informāciju sagatavoja: Kristīne Pētersone,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Administratīvās pārvaldes Koordinācijas un sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore, tālrunis 67075739, 28364592, kristine.petersone@rs.gov.lv.
 


Atpakaļ