Brīvdienās ugunsgrēkos trīs cietušie

24.10.2011

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 22.oktobra plkst. 6:30 līdz 24.oktobra 6:30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēmis 75 izsaukumus. Kopumā dzēsti 42 ugunsgrēki, veikti 24 glābšanas darbi, bija arī 9 maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkos cietuši trīs cilvēki. 
 


23.oktobrī, plkst. 23:02, VUGD saņēma informāciju, ka Limbažos, Pasta ielas dzīvojamajā mājā, ir izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka trīsstāvu dzīvojamās mājas trešā stāva dzīvoklī deg dīvāns un drēbes 3m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta apmēram 86 gadus vecs vīrietis, kurš saindējās ar degšanas produktiem un tika nodots mediķiem, vēl viens vīrietis no dzīvokļa tika evakuēts. Iespējamais ugunsgrēka iemesls ir īssavienojums. 

22.oktobrī, plkst. 22:30, VUGD saņēma informāciju, ka Rīgā, Sarkandaugavas dzīvojamajā mājā, ir jūtams sadūmojums. Kad ugunsdzēsēji glābēji iekļuva piektā stāva dzīvoklī, no kura nāca dūmi, viņi konstatēja, ka uz plīts ir piededzis ēdiens. Dzīvoklī atradās divas sievietes, kuras saindējās ar degšanas produktiem un nodotas mediķiem. Tā kā sadūmojums bija liels, no blakus dzīvokļa drošības apsvērumu dēļ tika evakuēts vīrietis. Kopējā degšanas platība bija 1m2. 

22.oktobrī, plkst. 21:04, VUGD saņēma informāciju, ka Tērvetes novada Bukaišu pagastā deg kūts. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties notikuma vietā, kūts jau dega pilnā platībā ar atklātu liesmu un tai bija iebrucis jumts, kā arī malkas šķūnis. Nekavējoties tika uzsākti pasākumi, lai no liesmām pasargātu blakus esošo dzīvojamo māju, kā arī dzēstu degošo kūti. Ugunsgrēka dzēšanas darbi tika organizēti ar ūdens pievešanu no 500 metru attālumā esošā dīķa. Ugunsgrēkā sadega trīs cūkas un 30 vistas. Kopējā degšanas platība bija 80m2. Ugunsgrēka dzēšanā piedalījās Dobeles un Auces ugunsdzēsēji glābēji, kā arī Tērvetes novada Tērvetes pagasta un Bukaišu pagasta pašvaldības ugunsdzēsības formējumi. Palīdzību dzēšanas darbos sniedza arī netālu esošā zemnieku saimniecība, kura ar ekskavatoru palīdzēja izjaukt un pārvietot šķūnī esošo  malku un dažādas sadzīves mantas, kuras pēc tam ugunsdzēsēji glābēji salēja ar ūdeni.

Ugunsgrēks tika lokalizēts plkst. 23:39, bet pilnībā likvidēts plkst. 04:15. Iespējamos ugunsgrēka iemeslus skaidro Valsts policija. VUGD Dobeles daļas komandiera pienākumu izpildītājs Ivars Skačkauskis izsaka pateicību pašvaldības ugunsdzēsības formējumu ugunsdzēsējiem un zemnieku saimniecības pārstāvjiem, kuri sniedza neatsveramu palīdzību ugunsgrēka dzēšanas darbos. 

22.oktobrī, plkst. 21:22, VUGD saņēma informāciju, ka Viļānos, Stacijas ielā, deg angārs. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg vienstāvu angārs, kas būvēts no ķieģeļiem, lielā platībā. Ugunsgrēka dzēšanu apgrūtināja tas, ka pie angāra nebija ūdens ņemšanas vietas, līdz ar to dzēšanas darbi tika organizēti ar ūdens pievešanu. Kopējā degšanas platība bija 450m2. Ugunsgrēks tika lokalizēts plkst. 22:58, bet pilnībā likvidēts plkst. 04:11. Notikuma vietā strādāja trīs VUGD autocisternas no Viļāniem, Rēzeknes un Varakļāniem. Iespējamos ugunsgrēka iemeslus noskaidro Valsts policija. 
 

Sagatavoja:
Viktorija Šembele
VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste
Tel. 29468106
E-pasts: Viktorija.sembele@vugd.gov.lv
 


Atpakaļ