2011.gada 23.oktobris uz valsts robežas un valsts iekšienē

24.10.2011

Šā gada 23.oktobrī, Valsts robežsardzes amatpersonas uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatējušas 22 likumpārkāpējus.


 Uz ārējām robežām konstatēti 9 robežpārkāpēji:

  • Ludzas pārvaldes Zilupes dzelzceļa robežkontroles punktā par viltotu Beļģijas Karalistes ārzemnieka reģistrācijas apliecību izmantošanu aizturēti 2 Kongo Demokrātiskās Republikas pilsoņi un par viltotas Beļģijas Karalistes ārzemnieka identitātes kartes izmantošanu aizturēts Mali pilsonis. Par viltotu dokumentu izmantošanu uzsākti kriminālprocesi. Personas atgrieztas uz Krieviju.
  • Daugavpils pārvaldes Silenes robežkontroles punktā robežsargi atteikuši ieceļošanu Latvijā 2 Gruzijas pilsoņiem, jo ārzemniekiem nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas.
  • Rīgas pārvaldes Lidostas „Rīga” robežkontroles punktā aizturēts 1 Baltkrievijas un 1 Gruzijas pilsonis, kuriem izceļojot no valsts, konstatēti uzturēšanās nosacījumu pārkāpumi.
  • Daugavpils pārvaldes Pāternieku robežkontroles punktā robežsargi atteikuši izceļošanu no valsts 1 nepilngadīgam Latvijas pilsonim, kuram nebija otra vecāka notariāli apstiprinātas pilnvaras izceļošanai no valsts, savukārt Rīgas pārvaldes Lidostas "Rīga” robežkontroles punktā robežsargi atteikuši izceļošanu no valsts 1 Latvijas pilsonei, kuras pase kopš 2010.gada 1.novembra nav derīga ceļošanai ārpus Šengenas zonas.

Valsts iekšienē konstatēti 8 likumpārkāpēji:

  • Veicot imigrācijas kontroles pasākumus, robežsargi par ieceļošanas vai uzturēšanās noteikumu pārkāpumiem aizturējuši 2 Krievijas, 2 Lietuvas un 4 Igaunijas valsts piederīgos.

Transportlīdzekļu ekspluatācijas jomā Valsts robežsardzes amatpersonas konstatējušas 5 pārkāpumus. 2 Latvijas, 2 Krievijas un 1 Lietuvas pilsonis šķērsojot valsts robežu vai atrodoties pierobežā nevarēja uzrādīt derīgus transportlīdzekļa dokumentus.

 


Informāciju sagatavoja: Kristīne Pētersone,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Administratīvās pārvaldes Koordinācijas un sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore, tālrunis 67075739, 28364592, kristine.petersone@rs.gov.lv.

 


 


Atpakaļ