25.10.2011

Aizvadītajā nedēļā, šā gada 17. - 23.oktobrī, Valsts robežsardzes amatpersonas uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatējušas 213 likumpārkāpējus.


Uz ārējām robežām konstatēti 70 robežpārkāpēji:
• Zilupes dzelzceļa robežkontroles punktā, Grebņevas, Silenes Tirdzniecības ostas robežkontroles punktos par viltotu dokumentu izmantošanu aizturēti 5 Kongo Demokrātiskās Republikas pilsoņi, 1 Lietuvas un 1 Mali pilsonis. Par viltotu dokumentu izmantošanu uzsākti kriminālprocesi.

• Grebņevas, Terehovas, Vientuļu robežkontroles punktos un Zilupes dzelzceļa robežkontroles punktā, kā arī Lidostas „Rīga” robežkontroles punktā aizturēti 2 Moldovas, 1 Baltkrievijas, 9 Krievijas, 3 Kirgizstānas, 3 Sīrijas, 1 Gruzijas, 1 Ukrainas un 1 Azerbaidžānas pilsonis, kuriem izceļojot no valsts konstatēti uzturēšanās nosacījumu pārkāpumi.

• Silenes, Pāternieku, Grebņevas, Terehovas robežkontroles punktos, Zilupes dzelzceļa robežkontroles punktā, kā arī Lidosta „Rīga” robežkontroles punktā atteikta ieceļošana Latvijā 8 Krievijas, 7 Gruzijas, 2 Baltkrievijas, 1 Ukrainas, 4 Kirgizstānas, 1 Kazahstānas un 1 Azerbaidžānas pilsonim, jo ārzemniekiem nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas, 1 Armēnijas pilsonim, jo ārzemnieks vīzas saņemšanai sniedza nepatiesas ziņas, 1 Ukrainas pilsonim, jo ārzemniekam ir liegums uzturēties Šengenas zonas valstīs, un 1 Kirgizstānas pilsonim, jo ārzemniekam nav pietiekamu iztikas līdzekļu Šengenas valstu apmeklējumam.

• Grebņevas un Pāternieku robežkontroles punktos, Zilupes un Kārsavas dzelzceļa robežkontroles punktos, kā arī Lidostas „Rīga” robežkontroles punktā liegta izceļošana no valsts 5 Latvijas valsts piederīgajiem, kuru pases no 2010. gada 1. novembra nav derīgas ceļošanai ārpus Šengenas zonas, 1 Lietuvas pilsonim, kurš bez derīgiem ceļošanas dokumentiem mēģināja izceļot uz Krieviju, un 2 nepilngadīgiem Latvijas pilsoņiem, kuriem nebija vecāku notariāli apstiprinātas piekrišanas izceļošanai no valsts.

• Grebņevas robežapsardzības nodaļas atbildības teritorijā par pierobežas joslas režīma pārkāpumiem aizturēti 2 Rumānijas pilsoņi, kuri pierobežā atradās bez speciālās caurlaides, savukārt aptuveni 12 km no Grebņevas robežkontroles punkta aizturēti 4 Alžīrijas pilsoņi bez personu apliecinošiem dokumentiem. Alžīrijas pilsoņi aizturēti Imigrācijas likuma 51. panta kārtībā.

• Grebņevas robežkontroles punktā par robežšķērsošanas vietas režīma pārkāpumu aizturēts Turkmenistānas pilsonis, kurš, ieceļojot Latvijā neievēroja norādījuma zīmes un amatpersonu norādījumus.

Valsts iekšienē konstatēti 89 likumpārkāpēji:
• Veicot imigrācijas kontroles pasākumus, robežsargi par ieceļošanas vai uzturēšanās noteikumu pārkāpumiem aizturējuši 29 Lietuvas, 2 Armēnijas, 17 Krievijas, 3 Ukrainas, 18 Igaunijas, 1 Vācijas, 9 Latvijas, 2 Amerikas Savienoto Valstu, 1 Gruzijas, 1 Azerbaidžānas, 1 Izraēlas, 2 Baltkrievijas un 3 Ķīnas valsts piederīgos.

Transportlīdzekļu ekspluatācijas jomā Valsts robežsardzes amatpersonas konstatējušas 54 pārkāpumus: 29 Latvijas, 10 Krievijas, 5 Lietuvas, 2 Polijas, 1 Kazahstānas, 2 Igaunijas, 1 Ukrainas un 1 Vācijas pilsonis, šķērsojot valsts robežu vai atrodoties pierobežā nevarēja uzrādīt derīgus transportlīdzekļa dokumentus, savukārt 1 Baltkrievijas un 1 Bulgārijas pilsonis bija novietojuši transportlīdzekļus stāvēšanai neatļautā vietā. Ventspils pārvaldes Kurzemes dienesta Liepājas nodaļas amatpersonas veicot imigrācijas kontroles pasākumus ar prāmi no Vācijas ieceļojošām personām un transportlīdzekļiem, aizturēja kravas automašīnas vadītāju, 1965. gadā dzimušo Igaunijas pilsoni, kurš transportlīdzekli vadīja alkohola reibumā.


Informāciju sagatavoja: Maija Zviedre,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Administratīvās pārvaldes koordinācijas un sabiedrisko attiecību nodaļas speciāliste, tālr. 67075740, e-pasts: maija.zviedre@rs.gov.lv

 


Atpakaļ