2011.gada 24.oktobris uz valsts robežas un valsts iekšienē

25.10.2011

Šā gada 24.oktobrī, Valsts robežsardzes amatpersonas uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatējušas 27 likumpārkāpējus.


Uz ārējām robežām konstatēti 8 robežpārkāpēji:

  • Ludzas pārvaldes Zilupes dzelzceļa robežkontroles punktā par viltotu Beļģijas Karalistes ārzemnieku identitātes karšu un Šveices uzturēšanās atļaujas izmantošanu aizturēti 3 Kongo Demokrātiskās Republikas pilsoņi. Savukārt Terehovas robežkontroles punktā par viltotas Krievijas vadītāja apliecības izmantošanu aizturēts Krievijas pilsonis. Par viltotu dokumentu izmantošanu uzsākti kriminālprocesi.
  • Ludzas pārvaldes Grebņevas robežkontroles punktā un Rīgas pārvaldes Lidostas "Rīga" robežkontroles punktā robežsargi atteikuši ieceļošanu Latvijā 2 Krievijas un 1 Izraēlas valsts piederīgajam, jo ārzemniekiem nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas.
  • Ludzas pārvaldes Terehovas robežkontroles punktā robežsargi atteikuši izceļošanu no valsts 1 Latvijas nepilsonei, kuras pase kopš 2010.gada 1.novembra nav derīga ceļošanai ārpus Šengenas zonas.

Valsts iekšienē konstatēti 8 likumpārkāpēji:

  • Veicot imigrācijas kontroles pasākumus, robežsargi par ieceļošanas vai uzturēšanās noteikumu pārkāpumiem aizturējuši 2 Krievijas un 6 Lietuvas valsts piederīgos.
  •  

Transportlīdzekļu ekspluatācijas jomā Valsts robežsardzes amatpersonas konstatējušas 11 pārkāpumus. 2 Latvijas, 1 Krievijas, 1 Bulgārijas, 1 Ukrainas un 4 Lietuvas pilsoņi, šķērsojot valsts robežu vai atrodoties pierobežā, nevarēja uzrādīt derīgus transportlīdzekļa dokumentus, savukārt 1 Latvijas un 1 Polijas pilsonis pierobežas joslā bija novietojuši transportlīdzekļus stāvēšanai neatļautā vietā.

Informāciju sagatavoja: Kristīne Pētersone,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Administratīvās pārvaldes Koordinācijas un sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore, tālrunis 67075739, 28364592, kristine.petersone@rs.gov.lv.
 


Atpakaļ