Jaunpils pagastā deg siena šķūnis lielā platībā

04.11.2011

No 3.novembra plkst. 6:30 līdz 4.novembra plkst. 6:30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 30 izsaukumus. Kopumā dzēsti 16 ugunsgrēki, veikti 10 glābšanas darbi, bija arī četri maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkos nav bojā gājuši vai cietuši cilvēki.
 


4.novembrī, plkst. 00:11, VUGD saņēma informāciju, ka Jaunpils novada Jaunpils pagastā deg šķūnis. Kad ugunsdzēsēji glābēji ieradās notikuma vietā, ķieģeļu šķūnī esošais siens un šīfera jumts jau dega ar atklātu liesmu. No degošās kūts ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās izglābt divas cūkas un vairākas vistas. Līdzās mājlopiem šķūnī tika glabāti kaudzēs sakrauti siena ruļļi. Kopējā šķūņa platība ir 2000m2, savukārt degšanas platība ir 1000 m2. Ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās no liesmām pasargāt tuvumā esošo kalti, kurā atradās tehnika. Šis tika pasludināts par paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku un notikuma vietā strādāja četras autocisternas no Tukuma, Kandavas, Dobeles un Auces.

Dzēšanas darbos palīdzēja arī Jaunpils brīvprātīgie ugunsdzēsēji. Dzēšanai nepieciešamais ūdens tiek ņemts no 100 metru attālumā esošā dīķa. Plkst. 04:05 ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās ierobežot liesmu izplatību, tomēr dzēšanas darbi vēl turpinās, jo degošos un gruzdošos siena ruļļus var apdzēst tikai izvedot tos ārā no šķūņa, izjaucot un salejot ar ūdeni. Notikuma vietā šobrīd strādā Tukuma daļas ugunsdzēsēji glābēji un Jaunpils brīvprātīgie ugunsdzēsēji, kā arī trīs traktori, kas ved siena ruļļus ārā no šķūņa, savukārt ugunsdzēsēji glābēji veic dzēšanas darbus. Paredzams, ka ugunsgrēks tiks likvidēts tikai pēc vairākām stundām. Iespējamos ugunsgrēka iemeslus noskaidros Valsts policija.

3.novembrī, plkst. 16:14, VUGD saņēma informāciju, ka Rīgā, Patversmes ielā, deg dzīvojamās mājas jumts. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg četrstāvu dzīvojamās mājas jumts 50m2 platībā ar atklātu liesmu. Šis ugunsgrēks tika pasludināts par paaugstinātas bīstamības un uz notikuma vietu izbrauca papildus ugunsdzēsības tehnika. Kopumā notikuma vietā strādāja sešas autocisternas, vienas autokāpnes un autopacēlājs. Ugunsgrēks tika lokalizēts plkst. 16:53, bet pilnībā likvidēts plkst. 18:45. No degošās mājas lika evakuēti 10 cilvēki un suns. Iespējamos ugunsgrēka iemeslus skaidros Valsts policija.
 
2011.gada 4.novembrī
Sagatavoja:
Viktorija Šembele
VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste
Tel. 29468106
E-pasts: Viktorija.sembele@vugd.gov.lv
 


Atpakaļ