Nodrošinājuma valsts aģentūrā tiks iznīcināts līdz šim vislielākais kriminālprocesos atsavināto cigarešu daudzums

21.11.2011

Trīs dienas,  22., 23. un 24.novembrī Nodrošinājuma valsts aģentūras teritorijā Rīgā, Piedrujas ielā 5 tiks iznīcinātas nelegālās cigaretes. Kopumā tiks iznīcināti gandrīz divi miljoni cigarešu paciņu.
 


Tabakas izstrādājumu iznīcināšana Nodrošinājuma valsts aģentūrā ir notikusi  jau vairākkārt, un pēdējā laikā aizvien biežāk ir runa par „līdz šim vislielāko apjomu”, bet šoreiz droši var apgalvot, ka tik lielu daudzumu cigarešu vienlaikus  Nodrošinājuma valsts aģentūra nav iznīcinājusi.

Kopumā trijās dienās paredzēts iznīcināt 1 846 145 paciņas dažādu marku cigarešu paciņas, tas ir – 36 922 900 cigaretes. Cigaretes ir atsavinātas kopumā  vairākās krimināllietās un šoreiz tās ir uzkrātas samērā īsā laika posmā.

Savulaik publiskajā vidē bija izskanējušās aizdomas par to, ka ne visi atsavinātie tabakas izstrādājumi tiek patiešām reāli iznīcināti, bet gan nonāk atpakaļ Latvijas tirgū. Tādēļ pagājušajā iznīcināšanā kā novērotājs piedalījās arī SIA „British American Tobacco Latvia” pārstāvis. Šajā reizē neviens novērotājs nav izteicis vēlmi piedalīties, kas liecina par to, ka plašsaziņas līdzekļu piedalīšanās un informācijas atklātums ir pārliecinājis tabakas ražotājus, ka patiešām ikviena cigarete tiek iznīcināta.

Iznīcināšanas procedūru un vienlaikus lielāko cigarešu daudzumu vienkopus vērot aicināti arī plašsaziņas līdzekļu pārstāvji rīt, 22.novembrī pulksten 10 Rīgā, Piedrujas ielā 5 Nodrošinājuma valsts aģentūras teritorijā.

.

Sagatavoja:
Ieva Rekšņa
LR Iekšlietu ministrijas
Aģentūru darba uzraudzības nodaļas
Vecākā referente
Tālr.: 67086196
Mob: 29130397
E-pasts: ieva.reksna@iem.gov.lv


 


Atpakaļ