21.novembris uz valsts robežas un valsts iekšienē

22.11.2011

Pirmdien, 21.novembrī, Valsts robežsardzes amatpersonas uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatējušas 23 likumpārkāpējus.


Uz ārējām robežām konstatēti 9 robežpārkāpēji:

  • Ludzas pārvaldes Zilupes dzelzceļa robežkontroles punktā par viltotas Spānijas Karalistes uzturēšanās atļaujas izmantošanu aizturēts Moldovas pilsonis, pie personas konstatēta arī viltota Rumānijas ārzemnieka identitātes karte. Savukārt Rīgas pārvaldes Tirdzniecības ostas robežkontroles punktā, veicot profilēšanu, aizturēts Baltkrievijas pilsonis ar autovadītāja apliecībai līdzīgu dokumentu ar Eiropas Savienības simboliku uz tā. Abos gadījumos par viltotu dokumentu izmantošanu uzsākti kriminālprocesi.
  • Viļakas pārvaldes Vientuļu robežkontroles punktā un Rīgas pārvaldes Lidostas "Rīga" robežkontroles punktā aizturēti 2 Azerbaidžānas, 1 Kirgizstānas, 1 Uzbekistānas, 1 Armēnijas un 1 Ukrainas pilsonis, kuriem izceļojot no valsts, konstatēti uzturēšanās nosacījumu pārkāpumi.
  • Daugavpils pārvaldes Silenes robežkontroles punktā par robežšķērsošanas vietas režīma pārkāpumu aizturēts Lietuvas pilsonis, kurš kontroles zonā iebrauca pie sarkanās luksofora gaismas.
  •  

Valsts iekšienē konstatēti 10 likumpārkāpēji:

  • Veicot imigrācijas kontroles pasākumus, robežsargi par ieceļošanas vai uzturēšanās noteikumu pārkāpumiem aizturējuši 6 Lietuvas, 2 Igaunijas, 1 Vjetnamas pilsoni un 1 personu bez noteiktas valstiskās piederības.

Transportlīdzekļu ekspluatācijas jomā Valsts robežsardzes amatpersonas konstatējušas 4 pārkāpumus. 3 Latvijas un 1 Ukrainas pilsonis, šķērsojot valsts robežu vai atrodoties pierobežā, nevarēja uzrādīt derīgus transportlīdzekļa dokumentus.

 

Informāciju sagatavoja: Kristīne Pētersone,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Administratīvās pārvaldes Koordinācijas un sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore, tālrunis 67075739, 28364592, kristine.petersone@rs.gov.lv.
 


Atpakaļ