Izglābj divus jūrā iekritušus cilvēkus, vienu neizdodas atrast

24.11.2011

Laika posmā no 23.novembra plkst. 6:30 līdz 24.novembra plkst. 6:30 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 33 izsaukumus. Kopumā dzēsti 16 ugunsgrēki, veikti astoņi glābšanas darbi, bija arī deviņi maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkā nav cietuši vai bojā gājuši cilvēki. 
 


Trešdien, 23.novembrī, plkst. 21:12, VUGD saņēma informāciju, ka Liepājā, pie Ziemeļu mola, jūrā ir iekritis un slīkst cilvēks. Ierodoties pie Ziemeļu mola, ugunsdzēsēji glābēji jūrā, Ziemeļu mola vidusdaļā, ieraudzīja divus vīriešus, kurus, ar glābšanas riņķa un virves palīdzību, izcēla no ūdens un nodeva mediķiem. Pēc aculiecinieku stāstītā, jūrā atradās vēl viens vīrietis, kurš pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās pazuda zem ūdens. Tiek pieļauts, ka šis vīrietis no mola iekrita jūrā un pārējie divi vīrieši ielēca ūdenī, lai viņu glābtu.

Pazudušā vīrieša meklēšanas darbi tika veikti sadarbojoties VUGD un Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centram, kuri uz notikuma vietu nosūtīja divus Krasta apsardzes kuģus. Ugunsdzēsēji glābēji un Valsts policijas darbinieki pārmeklēja molu un krasta zonu ar lukturiem, savukārt Krasta apsardzes kuģi veica meklēšanas darbus ūdens akvatorijā. Neskatoties uz meklēšanas darbiem, trešais vīrietis netika atrasts. Šajā laikā jūrā bija slikti laika apstākļi un lieli viļņi, kas apgrūtināja meklēšanas darbus. 
 

VUGD atgādina, ka stipra vēja laikā atrasties uz mola vai jūras krastā ir bīstami.

2011.gada 24.novembrī
Sagatavoja:
Viktorija Šembele
VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste
Tel. 29468106
E-pasts: Viktorija.sembele@vugd.gov.lv
 


Atpakaļ