Par zemessargu mācībām atbalstam Valsts policijas darbam

28.11.2011

27.novembrī Valsts policijas koledžā noslēdzās pirmās zemessargu mācības kursā „Atbalsts Valsts policijas darbam personu meklēšanas un sabiedriskās kārtības nodrošināšanas pasākumos”. Mācību kursu apguva 58 zemessargi. Nākošā zemessargu mācību grupa mācības uzsāks jau 3.decembrī Dobelē, kur mācības vadīs Haralds Laidiņš, VP Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieks un Valsts policijas koledžas pasniedzēji.


Četru dienu mācību kursa programma tika sagatavota sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un tās mērķis ir sagatavot zemessardzes darbiniekus, kuri sadarbībā ar Valsts policiju tiks iesaistīti atbalsta programmā sabiedriskās kārtības nodrošināšanā un personu meklēšanā, informēt par policijas darbības pamatprincipiem un zemessardzes darbinieku funkcijām sabiedriskās kārtības nodrošināšanā, likumpārkāpumu novēršanā un atklāšanā, kā arī veidot praktiskās iemaņas rīcībai dažādās ar kursa saturu saistītajās situācijās.

Līdz 2012.gada jūlijam mācībās plānots izglītot aptuveni 408 zemessargus no visiem Latvijas reģioniem. Mācības norisināsies Dobelē, Valmierā, Liepājā, Kuldīgā, Rēzeknē, Daugavpilī, Alūksnē, Preiļos, Jēkabpilī sestdienās, svētdienās.


Sagatavoja:
Zane Balode
Valsts policijas koledžas
Profesionālās pilnveides nodaļas vadītāja
tālrunis: +371 67146276, prof.nodala@koledza.vp.gov.lv


Atpakaļ