Vētras seku likvidēšanas veikto darbu apkopojums līdz 28.novembra plkst. 12:00

28.11.2011

Laika posmā no 27.novembra 14:40 līdz 28.novembra 12:00 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) kopumā ir saņēmis 115 izsaukumus, kas saistīti ar vēja radīto seku likvidēšanu.
 


Visvairāk izsaukumu saņemts no Rīgas – 45, no Kurzemes saņemti 27 izsaukumi, no Rīgas reģiona un Jūrmalas – 23, no Zemgales – 11, savukārt no Vidzemes – 10. Visvairāk izsaukumu saņemts laika posmā no plkst. 8:00-09:00, kad kopumā reģistrēti 23 izsaukumi un puse no tiem Rīgā. 

Lielākais izsaukumu skaits ir saistīts ar kokiem, kas nokrituši uz ceļa braucamās daļas. Kopumā ugunsdzēsēji glābēji izbraukuši uz 82 šāda veida glābšanas darbiem. 

Sešos gadījumos ugunsdzēsēju glābēju palīdzība ir bijusi nepieciešama, jo stiprais vējš ir atrāvis jumta segumu. Vakar vakarā Miera un Palīdzības ielas krustojumā ēkai vējš norāva 40m2 jumta seguma. Šāda veida izsaukumi tika saņemti arī no Miera ielas, Slokas ielas, Brīvības gatves, Riepnieku ielā un Viestura prospekta Rīgā. Savukārt mājai Rīgā, Ikšķiles ielā, vējš norāva notekcauruli, bet Salu tiltam tika atrauta caurule, kas apdraudēja satiksmes drošību. Ugunsdzēsēji glābēji atrauto cauruli noņēma. 

Rīgā, Dārza ielā, Babītes pagasta Piņķos un Liepājā, Pulkveža Brieža ielā, koks bija uzkritis uz mājas jumta. 

Stiprā vēja gāztie koki bija uzkrituši uz četrām automašīnām – Rīgā, Mores ielā, Vecmīlgrāvja ielā un Mazajā Nometņu ielā, kā arī Siguldā, Pils ielā. Šorīt, plkst. 8:20, VUGD saņēma informāciju, ka Rīgā, Mazajā Nometņu ielā, koks ir uzgāzies virsū braucošai automašīnai.

Mašīnā atradās divi cilvēki, vīrietis pats saviem spēkiem izkļuva no automašīnas, bet sievieti atbrīvoja ugunsdzēsēji glābēji. Pēc negadījuma sieviete tika nodota glābējiem. Šorīt VUGD Dundagas posteņa ugunsdzēsējiem, braucot uz izsaukuma vietu, mašīnas priekšā nogāzās koks, kā rezultātā ugunsdzēsēju automašīnai tika sasists priekšējais stikls. Negadījumā neviens necieta.

Vienpadsmit izsaukumi ir bijuši saistīti ar to, ka vēja gāztie koki ir iekrituši elektrības vados vai arī vējš ir nogāzis apgaismes stabus.
VUGD turpina saņemt izsaukumus, kuri saistīti ar stiprā vēja radīto seku likvidēšanu.


Sagatavoja:
Viktorija Šembele
VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste
Tel. 29468106
E-pasts: Viktorija.sembele@vugd.gov.lv
 


Atpakaļ