Supervaronim nepazust: tūkstošiem bērnu Latvijā kļuvuši par supervaroņiem

02.12.2017

Šodien, 2.decembrī, modes un izklaides centrā “Rīga Plaza” aizvadīts Valsts policijas (VP) un sadarbības partneru īstenotās sociālas kampaņas “Supervaronim nepazust” pasākums – “Mazo drošības diena”. Aktīvās, radošās darbnīcās un spēlēs bērniem apgūt ar drošību saistītus jautājumus un tādējādi kļūt par supervaroņiem palīdzēja kampaņas varone SuperAnna kopā ar draugiem – Valsts policijas tēliem Runci Rūdi un Bebru Bruno, veikalu tīkla RIMI Brokoli, Burkānu un Ābolu, BALTA apdrošināšanas Zilonīti Baltiņu un Skudru Moniku, kā arī kampaņas vēstnesi Tomu Grēviņu.


2.decembris iezīmējas kā atskaites punkts – šodien radošā un mājīgā atmosfērā modes un izklaides centrā “Rīga Plaza” kopīgi ar bērniem un viņu vecākiem tika noslēgta kampaņa “Supervaronim nepazust”. Tās laikā likumsargi un sadarbības partneri vērsa gan vecāku, gan skolotāju, gan sabiedrības uzmanību mūsu mazāko drošībai – jau savlaicīgi ar bērniem pārrunāt ar drošību saistītos jautājumus, lai viņi zina, kā rīkoties, ja nonāk ķezā.

Kopš kampaņas atklāšanas – 17. oktobra – supervaroņu materiāli ar Latvijas pasta palīdzību tika izsūtīti teju 650 Izglītības ministrijas datubāzē uzskaitītajām pirmskolas izglītības iestādēm, tādējādi sasniedzot aptuveni 80 000 bērnu.

Kampaņas īstenošanas laikā esam saņēmuši neskaitāmas ziņas un atzinīgus vārdus no vecākiem un skolotājiem visā Latvijā, kas ļauj domāt, ka kampaņa ir izpildījusi savu misiju un, iespējams, arī kādam bērnam izglābusi dzīvību.

Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis: “Šī kampaņa ir fantastisks piemērs tam, kā viena laba ideja kā magnēts spēj piesaistīt cilvēkus un resursus, lai būtu iespējas īstenot mērķi. Mēs, policija, sākām vieni, un mums pievienojās atvērti cilvēki, sociāli atbildīgi uzņēmumi un aktīvi vecāki, dodot daudz plašākas iespējas sasniegt daudz vairāk bērnu. Šis ir lielisks piemērs, kā ideja vieno! Ir liels gandarījums par paveikto darbu – tomēr ar šo viss nebeidzas, ir vēl tāls ceļš ejams. Es ļoti ceru, ka šī iniciatīva no kampaņas kļūs par kustību, kas turpināsies, attīstīsies un pletīsies tikai plašumā.”

Kampaņas mērķis ir mudināt gan vecākus, gan skolotājus jau kopš mazotnes runāt ar bērniem par jautājumiem, kas saistīti ar viņu drošību un rīcību dažādās situācijās. Jo ikviens bērns, kurš zina, kā rīkoties nokļūstot ķibelē, ir Supervaronis. Viņa zināšanas par pieciem ar drošību saistītiem jautājumiem kļūst par bērna superspējām, kas viņu var aizsargāt.
Kampaņā likumsargi mudināja bērniem iemācīt atbildes uz pieciem svarīgiem drošības jautājumiem, tomēr uzsvars pavisam noteikti netika likts uz atbilžu iekalšanu, bet gan bērnu un pieaugušo sarunu, kopā pavadīto laiku un veltīto uzmanību. Rūpes par mūsu mazāko laimīgu bērnību un drošu nākotni.

Kampaņas “Supervaronim nepazust” atklāšanā bērniem par Supervaroņiem pārtapt palīdzēja kampaņas vēstneši, sabiedrībā zināmas personības un aktīvi vecāki – kampaņas Goda vēstnese, bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, Mairis Briedis, Laura un Toms Grēviņi, Māra Upmane-Holšteine un Anna Rozīte. Savukārt, kampaņai attīstoties, vēstnešu pulks tikai auga, pievienojoties kolēģiem no Drošs internets, basketbolistam Marekam Mejerim, Intaram Busulim u.c.

Lai gan šodien, 2.decembrī, tiek atzīmēta kampaņas aktīvā darba noslēguma diena, tomēr ar to viss nebeidzas – kampaņa turpinās dzīvot. Visi kampaņas materiāli ir pieejami VP mājas lapā: http://vp.gov.lv/supervaronis/, tos iespējams izdrukāt, pavairot un lietot!

Aicinām arī turpmāk iesaistīties arī citus – privātos bērnudārzus, skolas Latvijā, jebkuru uzņēmumu – bērni ir mūsu visu atbildība, palīdzēsim viņiem izaugt par laimīgiem cilvēkiem! 

Kampaņu īstenot un sasniegt pēc iespējas vairāk Latvijas bērnu palīdz mūsu draugi – veikalu tīkls “Rimi Latvia”, AAS “Balta”, komunikācijas vadības aģentūra "Deep White", Cālis.lv, Latvijas televīzija, Latvijas Pasts un Radio SWH.


Sagatavoja:
Simona Grāvīte
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā speciāliste
Mob.tālr. 29900345
Tālr. 67075014
simona.gravite@vp.gov.lv


Atpakaļ