Valsts robežsardze noslēdz līgumu par divu helikopteru iegādi

Trešdien, 27.decembrī  Valsts robežsardzē tika noslēgts līgums ar Leonardo - Società per azioni (Leonardo S.p.a.) par helikopteru iegādi.


Līguma realizācijas rezultātā Valsts robežsardze nodrošinās helikopteru parka atjaunošanu, aizstājot divus "Agusta Bell 206B" helikopterus, kuri ražoti 1974. un 1980.gadā, ar diviem viendzinēja vieglās klases helikopteriem.

Ar Ministru kabineta 2017.gada 12.decembra rīkojumu Nr. 712 “Par Iekšlietu ministrijas ilgtermiņa saistībām gaisa kuģu parka atjaunošanai” piešķirtā finansējuma ietvaros ir plānots apmācīt helikoptera pilotus, aviācijas inženiertehnisko personālu un 2019.gadā piegādāt divus jaunus helikopterus AW 119 Kx. Jaunie helikopteri AW 119 Kx ir sertificēti lidojumiem diennakts gaišajā un tumšajā laikā, paredzētais aprīkojums ļaus izmantot helikopterus meklēšanas, glābšanas, personāla transportēšanas, ugunsdzēsības operācijās, kā arī veikt cietušo personu evakuāciju.

2017.gada 15.novembrī noslēdzās konkursa procedūra ar sarunām “Viendzinēja vieglās klases helikopteru (tostarp speciālā aprīkojuma) piegāde, kā arī pilotu un inženiertehniskā personāla speciālās apmācības” (iepirkuma identifikācijas Nr.VRS/2017/30/AVP). Iepirkuma procedūras rezultātā par izdevīgāko tika atzīts Leonardo S.p.a. piedāvājums.

Valsts robežsardzes aviācija tiek izmantota kā efektīvs instruments nelegālās imigrācijas, akcīzes preču nelegālās pārvietošanas un citu valsts robežas drošības apdraudējumu novēršanai, Iekšlietu ministrijas tiesībsargājošo un citu  Latvijas Republikas valsts iestāžu darbības atbalstam.

Valsts robežsardzes helikopteri tiek izmantoti valsts robežas, pierobežas joslas un pierobežas režīma kontrolei, valsts robežas jūrā, teritoriālās jūras un iekšējo ūdeņu uzraudzībai, robežpārkāpēju meklēšanai, vajāšanai, aizturēšanai un pārvietošanai.

 

Informāciju sagatavoja: Kristīne Pētersone
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore, tālr. 670756739, mob. 28364592, e-pasts: kristine.petersone@rs.gov.lv


 


Atpakaļ