Robežsargi aiztur 6 personas ar viltotiem dokumentiem

30.01.2018

Aizvadītās nedēļas nogalē robežsargi par viltotu dokumentu izmantošanu aizturējuši 6 personas – 2 Krievijas,  1 Kirgizstānas, 1 Baltkrievijas, 1 Armēnijas un 1 Grieķijas pilsoni.


Terehovas robežkontroles punktā konstatēts 1 Kirgizstānas un 1 Grieķijas pilsonis, kuri, ar automašīnu šķērsojot valsts robežu, uzrādīja viltotus dokumentus – Kirgizstānas pilsonis uzrādīja viltotu Kazahstānas transportlīdzekļa reģistrācijas apliecību, savukārt Grieķijas pilsonis – viltotu Kipras transportlīdzekļa vadītāja apliecību. Abos gadījumos par viltotu dokumentu izmantošanu uzsākti kriminālprocesi.

Grebņevas robežkontroles punktā par viltotas Baltkrievijas Starptautiskās transportlīdzekļa apdrošināšanas polises izmantošanu aizturēts 1 no Latvijas ar automašīnu izceļojošs Krievijas pilsonis. Pret vīrieti par viltotu dokumentu izmantošanu uzsākts kriminālprocess. Kriminālprocesa ietvaros viltotais dokuments izņemts.

Silenes robežkontroles punktā konstatēts 1 Baltkrievijas pilsonis, kurš uzrādīja viltotu Baltkrievijas tehniskās apskates sertifikātu, bet Pāternieku robežkontroles punktā konstatēts 1 Krievijas pilsonis, kurš izmantoja viltotu Dānijas Starptautiskās transportlīdzekļa apdrošināšanas karti. Abos gadījumos uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība pēc LAPK 149.24 panta pirmās un otrās daļas.

Lidostas “Rīga” robežkontroles punktā konstatēts no Maskavas ieceļojošs Armēnijas pilsonis, kura ceļošanas dokumentā robežpārbaudes laikā tika atklāta viltota Polijas robežšķērsošanas spiedoga atzīme. Sakarā ar noziedzīga nodarījuma sastāva trūkumu kriminālprocess netika uzsākts, taču vīrieša ceļošanas dokumentā esošā Šengenas vīza padarīta lietošanai nederīga un vīrietim liegta ieceļošana Latvijā.  

Jāatzīmē, ka šogad konstatētas 11 personas, kuras šķērsojot valsts robežu uzrādījušas viltotus ceļošanas vai transportlīdzekļus dokumentus, savukārt pērn visa gada garumā par viltotu dokumentu izmantošanu aizturētas 145 personas.

Krimināllikums paredz, ka par dokumenta, kas piešķir tiesības vai atbrīvo no pienākumiem, zīmoga vai spiedoga viltošanu, kā arī par viltota dokumenta, zīmoga vai spiedoga realizēšanu vai izmantošanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu, bet gadījumos, kad tas izdarīts mantkārīgā nolūkā, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai, ja tas radījis būtisku kaitējumu valsts varai, pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm, draud brīvības atņemšana uz laiku līdz pat trim gadiem.


Informāciju sagatavoja: Kristīne Pētersone,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore, tālrunis 67075739, 28364592, kristine.petersone@rs.go


Atpakaļ