Robežsargi izglābj mežā apmaldījušos vīrieti

08.05.2018

Piektdien, 4. maijā, Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldes robežsargi Rēzeknes novada Gaigalavas pagastā atrada un izglāba pazudušu 80 gadus vecu vīrieti.


Robežsargi ar helikopteru iesaistījās pazudušās personas meklēšanā pēc Valsts policijas lūguma. No Valsts policijas tika saņemta informācija, ka meža masīvā Gaigalavas pagastā apmaldījies 1938.gadā dzimis vīrietis. Meklēšanas operācijā tika iesaistīta Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldes gaisa kuģa apkalpe ar helikopteru.

Veicot nozīmētā meklēšanas rajona apsekošanu, robežsargi atrada pazudušo personu purvainā apvidū. Vīrietis bija iestrēdzis purva vidū uz nelielas saliņas, kas no krasta nebija sasniedzama. Izvērtējot situāciju, robežsargi veica helikoptera nosēšanos uz purvāja saliņas un uzņēma uz gaisa kuģa meklēto personu.

Valsts robežsardzes helikopteri un to apkalpes komanda 24 stundas diennaktī ir gatava sniegt palīdzību nelaimē nonākušām personām. Izmantojot Valsts robežsardzes helikopterus gada laikā vien ir atrastas un izglābtas 10 personas.

Valsts robežsardze aicina pirms došanās mežā padomāt par savu drošību.

Informāciju sagatavoja: Jolanta Babiško,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attiecības un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste, tālr. 67075617, mob. 20364206, e-pasts: jolanta.babisko@rs.gov.lv


Atpakaļ