Aktuālā informācija par ugunsgrēku Talsu novada Valdgales pagastā

19.07.2018

Jau vairāk kā 36 stundas ugunsdzēsēji glābēji turpina plašā ugunsgrēka dzēšanas darbus, kas otrdien pēcpusdienā izcēlās Talsu novada Valdgales pagastā. Šajā ugunsgrēkā lielā platībā, vairāk nekā 100 hektāru platībā deg kūdra un vēl nenoskaidrotā platībā arī blakus esošais mežs.

Ņemot vērā lielo sausumu, kā arī otrdien un trešdien esošo palielo vēju, liesmas no ugunsgrēka turpināja izplatīties un trešdien VUGD, Valsts meža dienests veica abu ugunsgrēku dzēšanas darbus, kā arī tika iesaistīta vietējā uzņēmuma tehnika un NBS helikopteri ar ūdens maisu, kā arī zemessardze.

Trešdien pēcpusdienā tika pieprasīta palīdzība arī no Lietuvas, lūdzot piesaistīt Lietuvas bruņoto spēku helikopteru, kurš palīdzētu ugunsgrēka dzēšanas darbos no augšas.

Veicot šī ugunsgrēka dzēšanas un glābšanas darbus, ugunsdzēsējiem glābējiem bija  jābūt īpaši uzmanīgiem, jo pastāvot spēcīgam piedūmojumam un vējam, kas nemitīgi maina virzienu, ir jāveic ugunsgrēka dzēšanas darbi, līdztekus neaizmirstot arī par savu drošību. Notikuma vietā vairāk nekā 50 ugunsdzēsēji glābēji strādā, lai liesmas ierobežotu un kūdras ugunsgrēku nodzēstu.

Saistībā ar spēcīgo vēju un ņemot vērā ugunsdzēsēju glābēju drošību, kūdras ugunsgrēka dzēšanas darbi trešdien uz laiku tika apturēti, bet jau ap plkst.16.20 ugunsgrēka dzešanas darbi tika atsākti.

Naktī uz ceturtdienu ugunsdzēsēji glābēji turpināja ugunsgrēka dzēšanas darbus un ugunsgrēka izplatība vairākās vietās ir daļēji ierobežota un intensīvi tiek turpināts darbs lai ugunsgrēka izplatību ierobežotu pilnībā, jo joprojām ir vietas, kur liesmas izplatās. Naktī ik pa laikam degšana notika gan ar atklātu liesmu un intensīvu degšanu, gan vietām tikai ar gruzdēšanu. Ugunsdzēsēju glābēju tehnika ir izvietota principā visapkārt perimetram, lai nepieļautu ugunsgrēka tālāko izplatību.

Šajos abos ugunsgrēkos ir izveidojies spēcīgs piedūmojums un to var redzēt arī apkārtējo novadu iedzīvotāji. Uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru tika saņemti vairāki zvani no apkārtējo novadu iedzīvotājiem par jūtamo sadūmojumu. VUGD amatpersonas apsekoja konkrētās apdzīvotās vietas, lai pārliecinātos, vai nepastāv apdraudējums iedzīvotājiem. Trešdien pēcpusdienā tika evakuēti iedzīvotāji no Stikliem.
 
Trešdien vakarā, veicot ugunsgrēka dzēšanas darbus Talsu novada Valdgales ugunsgrēkā, cieta viens ugunsdzēsējs glābējs, kurš tika nodots NMPD un hospitalizēts tālākai apskatei. Šonakt pie mediķiem vērsās vēl viens ugunsdzēsējs, kuram tika sniegta pirmā palīdzība un glābējs varēja turpināt darbu.
 
Ņemot vērā sauso laiku un ugunsbīstamību mežos, VUGD atgādina, ka mežu ugunsgrēki ir ļoti neprognozējami un bīstami – to apliecina arī šis ugunsgrēks, tādēļ atgādinām iedzīvotājiem neriskēt ar savu veselību un netuvoties piedūmotajām vietām.  

Aicinām neizmantot dronus, lai fiksētu to, kā izskatās ugunsgrēks no “putna lidojuma”, jo tas var būt bīstami ugunsgrēka dzēšana, tā kā tiek izmantots helikopters.

Tos iedzīvotājus, kuri jūt un redz dūmus, aicinām nesatraukties. Primāri aicinām iedzīvotājus netuvoties ugunsgrēka vietai un arī neplānot pastaigas vai, piemēram, ogošanu un sēņošanu apkārtējos mežos, kur jūtams piedūmojums, kā arī gadījumā, ja tas jūtams māju apkārtnē, aiztaisīt ciet logus un durvis.   
 
Vairāk informācijas par to, kā rīkoties ārkārtas gadījumos: http://www.vugd.gov.lv/files/textdoc/vugd_all (2).pdf
 
Sagatavoja:
VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļa
 


Atpakaļ