Mazsalacas novada Ramatas pagastā tiek dzēsts paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks

01.08.2018

Trešdien, 1.augustā, plkst. 11.43 Valsts meža dienests piesaistīja VUGD palīdzību ugunsgrēka dzēšanā Mazsalacas novada Ramatas pagastā, kur lielā platībā dega purvs un mežs. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka uguns strauji izplatās un degšana notiek ar atklātu liesmu.

Trešdienas vakarā no VUGD notikuma vietā iesaistīti vairāk kā 80 ugunsdzēsēji glābēji un 13 speciālās ugunsdzēsības automašīnas. Kā arī ugunsgrēka dzēšanas darbos iesaistīti brīvprātīgie ugunsdzēsēji no apkārtējiem novadiem. Ugunsgrēka dzēšanā iesaistīts arī Latvijas Nacionālo bruņoto spēku helikopters dzēšanai no augšas.

Notikuma vietā ar Valsts robežsardzes helikopteru tika veikta notikuma vietas apsekošana no augšas un konstatēts, ka uguns izplatījies lielā platībā un degšana daudzviet notiek ar atklātu liesmu, kā rezultātā izveidojies arī sadūmojums.

Ņemot vērā to, ka šajā paaugstinātas bīstamības ugunsgrēkā ir apgrūtinātas piekļuves iespējas, atbilstoši noslēgtajam starpvaldību sadarbības līgumam, VUGD pieprasīja starptautisko palīdzību no Igaunijas glābšanas dienesta. Šobrīd no kaimiņvalsts kolēģiem lūgta palīdzība, iesaistot trīs kvadraciklus un vienu visurgājēju ar personālu. Tāpat kā ar Talsu novada Valdgales pagasta ugunsgrēku, tika iedarbināts EU Copernicus, lai saņemtu informāciju par degšanas platību un situāciju notikuma vietā.

Ja iedzīvotāji jūt dūmus, aicinām aiztaisīt savam mājoklim ciet logus un durvis, bet veselības sūdzību gadījumā konsultējieties ar savu ģimenes ārstu vai zvaniet uz konsultatīvo tālruni 66016001 (darbdienās no 17:00-8:00). Ja vajadzīga mediķu palīdzība, zvani 113.

Aicinām iedzīvotājus netuvoties ugunsgrēka dzēšanas darbu vietai, jo tas var būt bīstami, kā arī neplānojiet pastaigas vai, piemēram, ogošanu un sēņošanu apkārtējos mežos, kur jūtams piedūmojums.

Atpakaļ