gerbonis Latvijas Republikas Iekšlietu Ministrija

VUGD piedalīsies SIA “Naftimpeks” rīkotajās mācībās

16.08.2018

Šodien, 16.augustā, plkst. 10.00 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) piedalīsies SIA “Naftimpeks” rīkotajās vietējā līmeņa praktiskajās civilās aizsardzības mācībās Laivinieku ielā 11, Rīgā.

Mācībās tiks inscenēta situācija, ka uzņēmuma naftas produktu terminālī, iekārtas bojājuma rezultātā, sūkņu stacijā ir notikusi dīzeļdegvielas noplūde. Pēc neilga brīža konstatēta noplūdušās dīzeļdegvielas aizdegšanās un šajā ugunsgrēkā cieš arī viens cilvēks.

Mācībās piedalīsies amatpersonas un nodarbinātie no VUGD, Valsts vides dienesta, Rīgas brīvostas pārvaldes, Rīgas pašvaldības policijas, Valsts policijas, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta. Mācību mērķis ir pārbaudīt civilās aizsardzības plānā noteikto kārtību, kā arī pārbaudīt sadarbību starp iesaistītajām institūcijām.

Mācību ietvaros operatīvie transportlīdzekļi pārvietosies ar ieslēgtiem skaņas un gaismas signāliem, tāpēc aicinām iedzīvotājus neuztraukties, redzot uz ielām pārvietojoties operatīvo tehniku ar ieslēgtiem skaņas un gaismas signāliem, un redzot dūmus, jo mācību ietvaros tiks izmantoti avārijas bīstamo faktoru imitācijas līdzekļi jeb dūmu sveces. Mācību organizatori jau iepriekš atvainojas iedzīvotājiem par mācību laikā radītajām neērtībām – ceļu satiksmes pārvirzīšanu ārpus iespējamās riska zonas, atsevišķu ceļa posmu slēgšanu uzņēmuma tuvumā, kā arī operatīvo transportlīdzekļu un sirēnu radītajiem skaņas signāliem.

Atpakaļ