Norisināsies starptautiskā konference “Sabiedrības drošība Baltijas jūras reģionā: izaicinājumi un risinājumi”

Šodien, 27.novembrī, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) un Rīgas Stradiņa universitāte sadarbībā ar Baltijas jūras valstu padomes sekretariātu, Zviedrijas Institūtu un Zviedrijas Civilās aizsardzības aģentūru organizē starptautisku konferenci “Sabiedrības drošība Baltijas jūras reģionā: izaicinājumi un risinājumi”.


Starptautiskajā konferencē, kuras vadmotīvs ir drošības jautājuma ieviešana izglītībā un sabiedrības izpratnes veicināšana par drošību Baltijas jūras valstu reģionā, eksperti no Lielbritānijas, Vācijas, Igaunijas, Apvienoto nāciju organizācijas, Zviedrijas un Latvijas identificēs kopīgus izaicinājumus un vienosies par potenciāliem risinājumiem sabiedrības drošības stiprināšanā. Konference piedalīsies Baltijas līderības programmas absolventi, kuri ikdienā rūpējas par savas valsts iedzīvotāju drošību (plašāk šeit).

Konferencē tiks sniegts ieskats un papildinātas dalībnieku zināšanas par pašreizējo sabiedrības drošības kultūru Baltijas jūras reģionā un to, kā risku uztvere ietekmē izpratni par sabiedrības drošību.

Konferences programma sastāv no vairākiem blokiem – divām paneļdiskusijām par izglītību kā sabiedrības drošības būtisku elementu un  sabiedrības izpratnes veicināšanu reģionālajā līmenī, kā arī diviem interaktīviem semināriem. Īpaši šai konferencei tika izveidots piemērs ar papildinātās realitātes izmantošanu sabiedrības izglītošanā par drošību – piemērs tiks demonstrēts ar bukleta “Vai tu zini, kā rīkoties ārkārtas gadījumos” palīdzību.

Konference norisināsies Rīgas Stradiņa universitātē, Dzirciema ielā 16, Rīgā, un ikviens interesents to varēs vērot neklātienē VUGD mājaslapā šeit. Konferences valoda būs angļu.

Šobrīd Latvija prezidē Baltijas jūras valstu padomē (BJVP), kuras ietvaros VUGD kā atbildīgais dienests valstī par civilo aizsardzību, organizē vairākus pasākumus, tostarp arī šo starptautisko konferenci, kuras rezultāti tiks izmantoti turpmākajam darbam BJVP un vienlaikus arī kopējās sabiedrības drošības kultūras kā prioritātes attīstīšanā.

BJVP ir vispārējs politisks reģiona starpvaldību sadarbības forums, kas dibināts 1992.gadā un to veido 11 Baltijas jūras reģiona valstis – Zviedrija, Somija, Igaunija, Latvija, Lietuva, Vācija, Polija, Dānija, Norvēģija, Īslande un Krievija, kā arī Eiropas Komisija.

 

Plašākai informācijai:
Inta Palkavniece
VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļa
Tel. 67075871, 27098250 inta.palkavniece@vugd.gov.lv  


Atpakaļ