VUGD piedalīsies SIA “Circle K Latvia” rīkotajās mācībās

29.11.2018

Šodien, 29.novembrī, plkst. 10.00 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) piedalīsies SIA “Circle K Latvija” rīkotajās vietējā līmeņa praktiskajās civilās aizsardzības mācībās Laivinieku ielā 7, Rīgā.

Mācībās tiks inscenēta situācija, ka termināla teritorijā no degvielas vedēja noplūst apmēram 5m3 benzīna, un pēc neilga laika automašīna un noplūdušā produkta peļķe sākt degt ar atklātu liesmu, pieeja tiešā tuvumā kļūst bīstama un ugunsgrēka platība strauji attīstās, kā arī pastāv ugunsgrēka izplatīšanās draudi uz blakus esošo automašīnu, būvēm un objekta teritoriju.

Mācībās piedalīsies amatpersonas un nodarbinātie no VUGD, Valsts vides dienesta, Rīgas brīvostas pārvaldes, Rīgas pašvaldības policijas, Valsts policijas, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta. Mācību mērķis ir pārbaudīt civilās aizsardzības plānā noteikto kārtību, kā arī pārbaudīt sadarbību starp iesaistītajām institūcijām.

Mācību ietvaros operatīvie transportlīdzekļi pārvietosies ar ieslēgtiem skaņas un gaismas signāliem, tāpēc aicinām iedzīvotājus neuztraukties, redzot Laivinieku ielas apkaimēpārvietojoties operatīvo tehniku ar ieslēgtiem skaņas un gaismas signāliem, un redzot dūmus, jo mācību ietvaros tiks izmantoti avārijas bīstamo faktoru imitācijas līdzekļi jeb dūmu sveces. Mācību organizatori jau iepriekš atvainojas iedzīvotājiem par mācību laikā radītajām neērtībām – ceļu satiksmes pārvirzīšanu ārpus iespējamās riska zonas, atsevišķu ceļa posmu slēgšanu uzņēmuma tuvumā, kā arī operatīvo transportlīdzekļu un sirēnu radītajiem skaņas signāliem.

Plašākai informācijai:
Inta Palkavniece
VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļa
Tel. 67075871, 27098250 inta.palkavniece@vugd.gov.lv


Atpakaļ