VUGD papildina specializēto transportlīdzekļu klāstu ar trim specializētām CBRNE konteinertipa piekabēm

07.12.2018

2018.gada oktobrī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma noslēdzošās trīs no četrām plānotajām CBRNE konteinertipa piekabēm ar kurām drīzumā izsaukumā dosies ugunsdzēsēji glābēji no Liepājas, Daugavpils un Jelgavas.

Jaunā tehnika tika iegādāta VUGD Iekšējās drošības fonda programmas projekta ietvaros “Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta CBRNE un cilvēku izraisīto katastrofu glābšanas darbu reaģēšanas spēju kapacitātes stiprināšana”. Projekta mērķis ir uzlabot VUGD reaģēšanas spējas CBRNE (ķīmisko, bioloģisko, radioloģisko un kodolmateriālu) apdraudējumu, kā arī cilvēku izraisīto katastrofu glābšanas darbu gadījumā.

Šīs bija noslēdzošās projektā plānotās tehnikas vienības. Kopumā projekta ietvaros tika iegādātas seši ķīmiskie automobiļi, pieci glābšanas automobiļi ar papildus aprīkojumu, kā arī četras CBRNE konteinertipa piekabes ar aprīkojumu, kas ievērojami paaugstina VUGD spējas reaģēt uz CBRNE saistītiem notikumiem. Projekta ietvaros iegādātā speciālā glābšanas tehnika ir izvietota visos reģionos un tie ir pilnībā aprīkoti ar modernākajām glābšanas ierīcēm, kā arī pielāgoti VUGD vajadzībām.


Plašākai informācijai:
Inta Palkavniece
VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļa
Tel. 67075871, 27098250 inta.palkavniece@vugd.gov.lv


Atpakaļ