Par noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu pie atbildības saukts Kazahstānas pilsonis

28.12.2018

Par viltotu dokumentu izmantošanu, savas identitātes slēpšanu un par tīšu nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu pie atbildības saukts Kazahstānas pilsonis. Viņam par noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu ar Krāslavas rajona prokuratūras prokurora priekšrakstu piemērots naudas sods 3010 euro apmērā.


Trešdien, 26. decembrī uz ceļa Pāternieki – Krāslava, veicot imigrācijas kontroli, pārbaudei tika apturēta kāda Latvijā reģistrēta automašīna Volvo, ar kuru pārvietojās trīs personas. Pārbaudes laikā izrādījās, ka divas no personām ir Latvijas valsts piederīgie, savukārt trešais vīrietis robežsargiem uzrādīja viltotus Ungārijas dokumentus – pilsoņa pasi, identifikācijas karti un vadītāja apliecību. Intervēšanas laikā persona atzinās, ka esot Kazahstānas pilsonis un Latvijā ieceļojis nelikumīgi. Turklāt noskaidrots, ka 1987. gadā dzimušais vīrietis atrodas arī starptautiskā meklēšanā.

Par viltotu dokumentu izmantošanu (pēc Krimināllikuma 275. panta pirmās daļas), savas identitātes slēpšanu (pēc Krimināllikuma 281. panta pirmās daļas), kā arī par tīšu nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu (pēc Krimināllikuma 284. panta otrās daļas) tika uzsākts kriminālprocess, pēc visu nepieciešamo kriminālprocesuālo darbību veikšanas nosūtīts Krāslavas rajona prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Par noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu Kazahstānas pilsonim ar Krāslavas rajona prokuratūras prokurora priekšrakstu piemērots naudas sods 3010 euro apmērā. Pēc piemērotā naudas soda nomaksas, vīrietis nodots Valsts policijas amatpersonām.

 

Informāciju sagatavoja: Kristīne Pētersone,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore, tālrunis 67075739, 28364592, kristine.petersone@rs.gov.lv.


Atpakaļ