gerbonis Latvijas Republikas Iekšlietu Ministrija

Robežsargi par nelikumīgu robežas šķērsošanu aiztur četras personas

07.08.2019

2019. gadā Latvijas robežsargi ar Krievijas Federācijas robežsargiem veic kopējo robežu operāciju “Kordon – 2019”. Šīs operācijas ietvaros naktī no svētdienas uz pirmdienu, no 4. uz 5. augustu, Valsts robežsardzes amatpersonas par tīšu nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu Ludzas novadā aizturēja četrus Vjetnamas pilsoņus.

 

 

Robežsargi, pārbaudot vietējo iedzīvotāju sniegto informāciju, Ludzas novada Briģu pagastā konstatēja trīs personas, kuras iepriekš bija nelikumīgi šķērsojušas valsts robežu.
 
Robežsargi aizturēja trīs Vjetnamas pilsoņus un turpināja meklēšanas pasākumus, kā rezultātā aizturēja vēl vienu Vjetnamas pilsoni.

 

Pret aizturētajām personām uzsākts kriminālprocess pēc 284.panta otrās daļas par valsts robežas tīšu nelikumīgu šķērsošanu personu grupā.
 
Jāatzīmē, ka šogad būtiski samazinājies valsts robežas nelikumīgi šķērsojušo personu skaits, proti, šogad par nelikumīgu «zaļās» robežas šķērsošanu aizturēti 30 trešo valstu pilsoņi, savukārt pērn gada garumā - 199 trešo valstu pilsoņi.
 
 
 

Informāciju sagatavoja: Jolanta Babiško,

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste, tālr. 67075617, mob. 20364206, e-pasts: jolanta.babisko@rs.gov.lv


 

 

 

 


Atpakaļ