Ģirģens: Saeimā iesniegtie grozījumi neatrisinās problēmu ar cigarešu piedāvātājiem

Pirms vairāk, nekā pusgada iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens tieslietu ministrijas darba grupā iesniedza ierosinājumus Krimināllikuma grozījumos, kas paredzētu noteikt kriminālatbidību par tabakas izstrādājumu nelikumīgu realizāciju neatkarīgi no tās daudzuma, un ļautu apkarot to visos tās posmos. Trešdien, 27. maijā, Saeimas Juridiskā komisija grozījumus virzīja izskatīšanai Saeimā, taču tie tika būtiski koriģēti, izslēdzot iespēju saukt pie atbildības arī tādas personas, kuras tikai piedāvā nopirkt nelegālās cigaretes, bet pie kurām tās faktiski neatrodas. Tādējādi netiks pilnībā atrisināta nelegālās cigarešu tirdzniecības piedāvājuma problēma.

“Nelegālās cigarešu tirdzniecības ķēde ir jāizskauž visos tās posmos - pēc grozījumiem 2009. gadā nelegālo cigarešu tirgotājiem tiek piemēroti administratīvie naudas sodi, ko neviens tāpat nemaksā, un ko piedzīt nevar. Visus šos gadus, nesperot pareizos likumdošanas soļus, valsts ir ļāvusi šim pelēkajam tirgum plaukt. Tieslietu ministrijas koriģētie grozījumi neņem vērā tos cilvēkus, kas cigaretes piedāvā, bet kam “uz rokas” to gandrīz nekad nav, kas ir neatņemams nelegālo cigarešu aprites posms. Tika daļēji nojaukti Centrāltirgus kioski, bet tirdzniecība turpinās, un arī turpināsies. Nav saprotams, kāpēc tiek veidoti likumdošanas robi, kas ļaus turpināt uzturēt nelegālo rūpalu,” pauž iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens.

Ar tagadējiem grozījumiem jau ir sperts nozīmīgs solis, taču problēmu nepieciešams risināt kompleksi, un arī no piedāvājuma puses, tādēļ pēc iepriekšminēto grozījumu pirmā lasījuma Saeimā iekšlietu ministrs atkārtoti sniegs priekšlikumus.Sagatavoja:
Beata Jonite
Iekšlietu ministra padomniece
Komunikācijas jautājumos
Mob.: 28351588
E-pasts: beata.jonite@iem.gov.lv


Atpakaļ