Nedēļas nogalē aizturētas vairāk kā 50 000 cigaretes

VRS / 18.01.2010

Aizvadītās nedēļas nogalē Valsts robežsardzes amatpersonas konstatējušas 16 cigarešu nelikumīgas pārvadāšanas gadījumus, kopumā izņemot 63 480 cigaretes ar Krievijas un Baltkrievijas akcīzes markām aptuveni 2830 latu vērtībā.
Lasīt vairāk

Pieņemot citas valsts pilsonību, no nepilsoņa statusa jāatsakās

PMLP / 14.01.2010

Tā kā pēdējā laikā ir palielinājies to iedzīvotāju skaits, kas vēlas pieņemt Krievijas pilsonību, bet vienlaikus palikt dzīvot Latvijā, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) atgādina, ka šādām personām nepieciešams noteiktā termiņā atteikties no līdzšinējā Latvijas nepilsoņa statusa un iesniegt dokumentus uzturēšanās atļaujas saņemšanai.
Lasīt vairāk

Aug sabiedrības uzticamība policijai

VP / 14.01.2010

Pēc jaunākajiem socioloģiskās aptaujas datiem sabiedrības uzticamība policijai augusi līdz 65%. Salīdzinājumā ar iepriekšējos gados veiktajām aptaujām uzticamība augusi par vairāk kā 15% (2003. - 2007.gada dati 43- 45%) Arī atbildes uz jautājumu – apmierinātību ar policijas darbu - pierāda, ka rezultāti ir līdzīgi – ar policijas darbu apmierināti 62% iedzīvotāju. Policijas vadība uzticības pieaugumu policijai skaidro ar ieguldīto laiku paužot Valsts policijas viedokli masu informācijas līdzekļos, atklātajiem sevišķi smagajiem noziegumiem un ieguldīto darbu dažādu masu pasākumu sabiedriskās kārtības nodrošināšanā pēdējo gadu laikā.   … Lasīt vairāk

PMLP saņem balvu kā labākais arodbiedrības sadarbības partneris

PMLP / 11.01.2010

Lai pateiktos darba devējiem par ieguldījumu sociālā dialoga stiprināšanā un attīstībā Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) pagājušajā nedēļā svinīgā pasākumā Spīķeru koncertzālē sveica savus aizvadītā gada labākos sadarbības partnerus. Pie vienas no balvām tika arī Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde un tās priekšnieks Vilnis Jēkabsons, kas, arodbiedrību skatījumā, atzīts par Sadarbības partneri 2009.
Lasīt vairāk

Policija skaidro sabiedrības viedokli

VP / 08.01.2010

Eiropas Komisijas finansētā projekta „Pilotprojekts Talsu policijas iecirknī – uz sabiedrību vērsts policijas darbs” ietvaros 2009. gada nogalē tika veiktas iedzīvotāju aptaujas par uzticamību policijai un iedzīvotāju informētību par policijas darbu un drošības sajūtu viņu dzīvesvietās.
Lasīt vairāk

Par nelegālās imigrācijas organizēšanu un atbalstīšanu 11 kriminālprocesos pie kriminālatbildības sauktas 26 personas

VRS / 08.01.2010

Divu gadu laikā Valsts robežsardzes Kriminālizmeklēšanas struktūrvienību amatpersonas prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtīja kriminālprocesus par nelegālās imigrācijas organizēšanu pret 20 personām, tostarp arī 1 Krievijas, 1 Ukrainas un 1 Libānas pilsoni. Vairākums kriminālprocesu jau izskatīti tiesā un personas sodītas ar brīvības atņemšanu no četriem mēnešiem līdz trim gadiem. Šīs personas (6) tika atzītas par vainīgām 15 cilvēku nelikumīgā pārvietošanā pāri valsts robežai.Lasīt vairāk

Patvērums „DROŠĀ MĀJA”: noslēgusies kampaņa „FIKTĪVAS LAULĪBAS – SLAZDS!”

NVO / 07.01.2010

NVO Patvērums „Drošā māja”, kas aktualizē sociālās jomas problemātiku sabiedrībā, darbojas kā aktīvs citu NVO valsts un pašvaldību partneris, informē, ka decembra nogalē noslēgusies kampaņa „Fiktīvas laulības – slazds!”, kuras mērķis bija informēt un brīdināt sabiedrību par fiktīvo laulību iespējamām sekām. Šīs kampaņas norises laikā no 22. oktobra līdz 23. decembrim vidēji katru nedēļu reģistrēti 3-4 nopietni fiktīvo laulību gadījumi (situācijas, kad bija jāsniedz palīdzība), par ko tika informēta policija. Ar e-pasta starpniecību regulāri konsultētas vairāk nekā 30 personas. Biedrības telpās sniegtas arī individuālas konsultācijas klātienē – katru nedēļu vidēji 3 cilvēkiem.
Lasīt vairāk

Notiek dokumentu pieņemšana mācībām Valsts robežsardzes koledžas Robežsargu skolā

VRS / 07.01.2010

Valsts robežsardze aicina pieteikties mācībām Valsts robežsardzes koledžas Robežsargu skolā. Mācību laikā tiek apgūta profesionālās tālākizglītības programma "Robežapsardze" un iegūta Valsts robežsardzes inspektora kvalifikācija.
Lasīt vairāk

VIDEO: Linda Mūrniece intervijā laikrakstam Diena

Iekšlietu ministre Linda Mūrniece intervijā Diena TV komentē iebrukuma NRA birojā izmeklēšanas gaitu un policistu atalgojuma palielināšanas iespējas. Kā arī Somijā notikušās traģēdijas kontekstā, kad lielveikalā tika izmantots šaujamierocis, skaidro ieroču pieejamību Latvijā. Komentētāja Didža Meļķa interviju ar Lindu Mūrnieci lasiet drukātā laikrakstā Diena trešdien, 6.janvārī.  http://www.diena.lv/lat/multimediji/dienatv/politika/video-murniece-par-iebrukumu-nra-saujamierocu-pieejamibu-un-policistu-algam /www.diena.lv/ … Lasīt vairāk

Pērn populārākie vārdi bērniem – Roberts un Anastasija

PMLP / 05.01.2010

Kā rāda Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes apkopotā statistika no Iedzīvotāju reģistra, pagājušajā gadā populārākais personvārds jaundzimušajiem zēniem ir bijis Roberts, bet meitenēm vecāki visbiežāk devuši vārdu Anastasija.
Lasīt vairāk

Linda Mūrniece trešā pozitīvāk vērtētā ministre

Aptauja, kuru veikusi pētījumu kompānija GFK, rāda, ka sabiedrības vērtējumā premjers Valdis Dombrovskis (JL) ir visatzītākais valdības politiķis - viņu pozitīvi raksturo 35% vēlētāju. Otrajā vietā ir ārlietu ministrs Māris Riekstiņš (TP) ar 23% pozitīva vērtējuma, bet trešo pozīciju ar 22% ieņem iekšlietu ministre Linda Mūrniece (JL). Tālāk ar 17% seko finanšu ministrs Repše, kam ar 16% uz pēdām min tieslietu ministrs Mareks Segliņš (TP). … Lasīt vairāk