Valsts policija konstatē pārkāpumus nēģu zvejas lieguma laikā; videi nodarītais kaitējums 4240 eiro

Aizvadītajā nedēļā, naktī no ceturtdienas uz piektdienu, Valsts policijas Licencēšanas un atļauju sistēmas biroja darbinieki sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldes darbiniekiem konstatēja divus makšķerēšanas un zvejas noteikumu pārkāpumus nēģu zvejas lieguma laikā, kas tika izdarīti aizsargājamās teritorijās. Vienā gadījumā bija nelegāli noķerti 19 nēģi, bet otrā gadījumā 87 nēģi. Valsts policija vērš uzmanību, ka nēģu zvejas lieguma laikā sods par katru nozvejotu nēģi ir 40 eiro.
Lasīt vairāk

Operācija "RETROVIRUS" – cīņa pret sanitāro atkritumu apsaimniekošanas pārkāpumiem

Laikā, kad pieaug ar Covid-19 inficēto personu skaits, pieaug arī bīstamo – medicīnisko atkritumu apjoms. Ārvalstu tiesībsargājošo iestāžu pieredze liecina, ka šo pandēmijas laiku mēģina izmantot arī negodprātīgas personas, tostarp organizēti noziedzīgi grupējumi, lai, pārkāpjot sanitāro atkritumu apsaimniekošanas noteikumus, gūtu nelikumīgus ienākumus. Lai pievērstu uzmanību šai aktuālajai problēmai un sekmīgāk koordinētu iestāžu sadarbību gan nacionālā, gan starptautiskā līmenī, Eiropols šī gada martā uzsāka operāciju „Retrovirus", kam Valsts policija nekavējoties pievienojās, kļūstot par šīs operācijas plānu koordinētāju Latvijā.
Lasīt vairāk

Nodrošinājuma valsts aģentūrā noticis kvalitātes pārvaldības sistēmas otrais uzraudzības audits

Ceturtdien, 7.maijā, Nodrošinājuma valsts aģentūrā notika kvalitātes pārvaldības sistēmas otrais uzraudzības audits, kuru veica SIA “Bureau Veritas Latvia” pārstāvji. Audita laikā neatbilstības netika konstatētas, un auditori pozitīvi un atzinīgi novērtēja iestādes ieguldījumu kvalitātes pārvaldības sistēmas uzturēšanā un pilnveidē, kā arī atzīmēja ieviesto novitāšu veiksmīgo risinājumu nozīmi.
Lasīt vairāk

Robežsargi aiztur kārtējo kukuļdevēju

Otrdien, 5. maijā, robežsargi Silenes robežkontroles punktā aizturēja kārtējo kukuļdevēju - Baltkrievijas pilsonis mēģināja piekukuļot robežsargus, piedāvājot kukuli 10 eiro apmērā.
Lasīt vairāk

Valsts robežsardzes amatpersonām piešķirts Viestura ordenis

Par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā Viestura ordenis piešķirts divām Valsts robežsardzes amatpersonām.
Lasīt vairāk

Robežsargi pārtrauc kārtējo cigarešu nelikumīgu pārvietošanu

Trešdien, 29. aprīlī, Valsts robežsardzes amatpersonas Daugavpils novada Demenes pagastā izņēma 60 tūkstošus cigarešu "Premjer" ar Baltkrievijas akcīzes markām.
Lasīt vairāk

Policija arī maija brīvdienās turpinās pastiprināti uzraudzīt ārkārtējās situācijas noteikto ierobežojumu ievērošanu

Tuvojas valsts svētki ar vairākām brīvajām dienām. Arī šajās dienās Valsts policija sadarbībā ar pašvaldības policiju turpinās strādāt pastiprinātā režīmā un pārbaudīs, vai iedzīvotāji ievēro fiziskās distancēšanās, pulcēšanās un citus ārkārtējā situācijā noteiktos ierobežojumus un aizliegumus. Valsts policija atgādina, ka joprojām ir aizliegti jebkādi publiski un privāti pasākumi ar cilvēku pulcēšanos, kā arī ir jāievēro formula “2 un 2” – divu metru distanci un ne vairāk kā divas personas. Lai pasargātu sevi un citus, aicinām iedzīvotājus būt atbildīgiem, svētkus svinēt citādāk – savas mājās un nedoties ciemos pie radiem un draugiem.
Lasīt vairāk

Policisti aiztur Ilūkstes ielas narkotiku tirgotāju; dienesta suns Vatsons atrod narkotikas

Vakar, 27. aprīlī, Valsts policijas likumsargi Rīgā, Pļavnieku mikrorajonā, aizturēja iepriekš sodītu, rafinētu narkotiku tirgoni, tādējādi novēršot apdraudējumu vietējiem iedzīvotājiem. Kratīšanas laikā, piedaloties arī Valsts policijas kinoloģei ar dienesta suni Vatsonu, tika atrasti un atsavināti vairāki desmiti gramu dažādu narkotisko un psihotropo vielu – metamfetamīns, karfentanils, klonazepāms un marihuāna.
Lasīt vairāk

Internets = reālā dzīve; abos pastāv vienādi noteikumi

Šobrīd, kad valstī ir izsludināts ārkārtējās situācijas stāvoklis, liela daļa Latvijas iedzīvotāju strādā un mācās attālināti. Tāpat arvien vairāk laika tiek pavadīts internetā, meklējot informāciju vai izmantojot to izklaides nolūkā. Diemžēl līdz ar lielo aktivitāti internetā, ir novērojams arī neliels pieaugums dažādām noziedzīgām izpausmēm virtuālajā vidē, piemēram, viltus ziņu radīšana vai viedokļu paušana, kas robežojas ar necieņu, naida kurināšanu vai pat huligānismu.

Lasīt vairāk

Turpinās energoefektivitātes paaugstināšanas darbi Ventspils VUGD

Veikti atjaunošanas darbi SUB reģionālās rotas telpās Daugavpilī

Ceturtdien, 23. aprīlī, notika veikto būvdarbu pieņemšana Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Patruļpolicijas pārvaldes Speciālo uzdevumu bataljona (VP RRP KPP PPP SUB) Latgales reģionālās rotas un VP Latgales reģiona pārvaldes kartības policijas biroja Kinologu nodaļas telpās Lielā ielā 45, Daugavpilī.
Lasīt vairāk

Valsts policija kriminālvajāšanai nosūta procesu par ES fonda līdzfinansējuma izkrāpšanu lielā apmērā

Šī gada janvārī Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes amatpersonas pabeidza izmeklēšanu lietā par krāpšanu lielos apmēros, tādējādi iegūstot Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda līdzfinansējumu. Minētā noziedzīga nodarījuma izdarīšanā par aizdomās turētām tika atzītas trīs personas.
Lasīt vairāk

Robežsargi izņem 60 tūkstošus kontrabandas cigarešu

Otrdien, 21. aprīlī, Krāslavas novadā Valsts robežsardzes amatpersonas konstatēja 60 tūkstošus cigarešu "Premjer" ar Baltkrievijas akcīzes markām.
Lasīt vairāk

Administratīvā kārtībā aizturēts vīrietis, kurš stiprā alkohola reibumā pa Rīgas ielām staigājis ar gāzes ieroci rokās

Vakar, 21. aprīlī, ap pulksten septiņiem vakarā Valsts policija saņēma izsaukumu no aculieciniekiem par to, ka Rīgā, Višķu ielā, pa ielu staigājot vīrietis un viņam rokās esot ierocim līdzīgs priekšmets.
Lasīt vairāk

Parūpējies par sava mājokļa drošību; kriminālvajāšanai nodod lietu par desmit mājokļu apzagšanām

Šī gada aprīlī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvalde Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nodeva 2019. gadā uzsāktu kriminālprocesu pret 1989. gadā dzimušu vīrieti par sērijveidā izdarītām zādzībām no mājokļiem. Vīrietis bija apzadzis desmit dzīvokļus vairākos Rīgas mikrorajonos, laika posmā no 2019. gada 10. aprīļa līdz 2019. gada 10. jūlijam. Valsts policija aicina ikvienu iedzīvotāju parūpēties par sava mājokļa drošību!
Lasīt vairāk

Robežsargi par kukuļdošanu aiztur Krievijas pilsoni

Pirmdien, 20. aprīlī, Pāternieku robežkontroles punktā aizturēts Krievijas pilsonis, kurš mēģināja piekukuļot robežsargus.
Lasīt vairāk

Krāpšana veikalā – vīrietis iegādājas dronus, iepriekš tiem uzlīmējot viltotus svītru kodus

Valsts policijas Rīgas Ķengaraga iecirknis marta beigās no kāda būvniecības un mājsaimniecības veikala Rīgā, Ķengaragā saņēma informāciju par krāpšanu. Proti, veikala pārstāvjiem bija radušās aizdomas, ka pircējs viltojis svītru kodu, tādējādi lētāk iegādājoties preci – trīs dronus.
Lasīt vairāk

Līdz šim Valsts policija ir veikusi aptuveni 40 000 pārbaudes; esi atbildīgs un ievēro noteiktos ierobežojumus

Ir apritējis vairāk nekā mēnesis kopš valstī tika izsludināts ārkārtējās situācijas stāvoklis. Līdz šim Valsts policija strādā paaugstinātas gatavības režīmā un veic preventīvus pasākumus, ko darīs arī turpmāk līdz ārkārtējās situācijas stāvokļa beigām. Tas tiek darīts, lai rūpēs par sabiedrības veselību un drošību, īstenotu valdības lēmuma izpildi.
Lasīt vairāk

Iedzīvotāju ievērībai – ārkārtējas situācijas laikā VUGD neveic plānotās pārbaudes dzīvojamā sektorā

Ņemot vērā informāciju par nenoskaidrotu personu aktivitātēm, apmeklējot mājokļus un maldinot iedzīvotājus, ka pārbauda, vai ir uzstādīti dūmu detektori, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests informē, ka ārkārtējas situācijas laikā VUGD amatpersonas neveic dzīvojamā sektora plānotās ugunsdrošības pārbaudes vai apsekošanu.
Lasīt vairāk

Valsts policija kriminālvajāšanai nodevusi lietu par kafijas preču zīmes viltošanu un nelikumīgu izmantošanu

Šī gada februārī Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes amatpersonas pabeidza izmeklēšanu lietā par sabiedrībā zināma kafijas produktu preču zīmju nelikumīgu izmantošanu, zīmes viltošanu, viltotas zīmes apzinātu izmantošanu un izplatīšanu lielā apmērā. Noziedzīgā nodarījuma rezultātā tiesību īpašniekam tika nodarīts materiālais kaitējums vairāk nekā 500 000 eiro apmērā.
Lasīt vairāk