Jaunie robežsargi svinīgi deva zvērestu

Piektdien, 10.jūlijā, Rēzeknē 32 jaunie robežsargi, kas uzsāka mācības profesionālās tālākizglītības programmā „Robežapsardze" š.g. martā, svinīgā ceremonijā deva zvērestu.
Lasīt vairāk

Svinīgo zvērestu dos 32 jaunie robežsargi

Piektdien, 10.jūlijā, Rēzeknē, Valsts robežsardzes koledžas (VRK) ierindas laukumā norisināsies svinīgs zvēresta došanas pasākums, kurā VRK Profesionālās izglītības dienesta Otrās mācību rotas 32 kadeti svinīgi dos zvērestu.
Lasīt vairāk

Drošības nosacījumi atpūtā pie ūdens

Šovasar gandrīz ikdienu ugunsdzēsēji glābēji dodas uz ūdenstilpēm, lai glābtu pārgalvīgus atpūtniekus un diemžēl daudzos gadījumos, lai atrastu un krastā izceltu bojāgājušus cilvēkus. Šogad no ūdentilpēm izcelti jau vairāk nekā 60 bojāgājušie, no tiem jūnijā – 24.
Lasīt vairāk

Krāpnieki banku klientiem ar viltu cenšas izmānīt internetbankas pieejas datus

Valsts policijā pēdējā laikā aizvien biežāk tiek saņemta informācija no iedzīvotājiem par to, ka nezināmas personas zvana un mēģina izvilināt viņu internetbankas un maksājuma karšu pieejas datus. Ir daļa iedzīvotāju, kuri nav iekrituši krāpnieku lamatās, bet ir informējuši likumsargus par šādu krāpniecības veidu, taču ir daļa iedzīvotāju, kuri diemžēl ir tikuši apkrāpti. Lielākoties gadījumu krāpnieki uzdevušies par Swedbank darbiniekiem, taču var būt arī situācijas, kad krāpnieki stādās priekšā kā citu banku pārstāvji. Valsts policija atgādina iedzīvotājiem būt uzmanīgiem un neiesaistīties apšaubāmos darījumos.
Lasīt vairāk

Gulbenē un Olainē dzēsti paaugstinātas bīstamības ugunsgrēki

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 7. jūlija plkst. 6.30 līdz 8. jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 43 izsaukumus – 15 uz ugunsgrēku, tostarp vienu uz meža ugunsgrēka dzēšanu, 18 uz glābšanas darbiem, bet 10 izsaukumi bija maldinājumi.
Lasīt vairāk

Pieaudzis ar klātbūtnes uztveršanas sistēmām konstatēto pārkāpumu skaits

2020. gada pirmajā pusgadā gandrīz uz pusi pieaudzis ar klātbūtnes uztveršanas sistēmām konstatēto pārkāpumu skaits uz “zaļās” robežas, salīdzinot ar pērnā gada atbilstošo periodu.


Lasīt vairāk

Norisinājās valsts austrumu robežas apmeklējums

Piektdien, 3. jūlijā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks, satiksmes ministrs Tālis Linkaits, Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs, Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts un VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" pārstāvji apmeklēja vienu no jaunizveidotajiem Latvijas - Krievijas valsts robežas posmiem Opuļos.
Lasīt vairāk

Robežsargi sniedz atbalstu Valsts policijas amatpersonām bruņota laupītāja aizturēšanā

Piektdien, 26.jūnijā, Riebiņu novadā Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldes Speciālo operāciju dienesta "Sigma" operatīvā grupa, sniedzot atbalstu Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Rēzeknes iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonām, pēc ilgstošas vajāšanas aizturēja bruņotu veikala laupītāju.
Lasīt vairāk

Pagarināta vasaras uzņemšana mācībām Valsts robežsardzes koledžā

Līdz 2020. gada 14. augustam norisinās uzņemšana mācībām Valsts robežsardzes koledžā profesionālās tālākizglītības programmā "Robežapsardze". … Lasīt vairāk

Valsts policija kriminālvajāšanai nosūta lietu par advokāta slepkavību Mārupē

Šī gada 29. jūnijā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes amatpersonas kriminālvajāšanas uzsākšanai nodeva kriminālprocesu par 2019. gada 20. jūlijā Mārupē veikto advokāta slepkavību, kas saistīta ar laupīšanu. Aizdomās par minētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu tika aizturētas divas personas, kuras šobrīd atrodas apcietinājumā.

Lasīt vairāk

Robežsargi nedēļas laikā aiztur divus kukuļdevējus

Nedēļas laikā Silenes robežkontroles punktā robežsargi aizturēja divus kukuļdevējus – Ukrainas un Krievijas pilsonis mēģināja piekukuļot robežsargus.

Lasīt vairāk

Par velosipēdu zādzību sēriju Sarkandaugavā, Vecmīlgrāvī un Klusajā centrā aizturēts vīrietis

Valsts policija par vairākām velosipēdu zādzībām šonedēļ ir aizturējusi jau iepriekš par šādiem noziegumiem sodītu vīrieti. Veicot mērķtiecīgu darbu Līgo svētkos, noskaidrots, ka viņš ir izdarījis astoņas divriteņu zādzības Rīgas Ziemeļu rajonā. Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess un aizdomās turētajam piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.
Lasīt vairāk

Aizvadīts Valsts robežsardzes koledžas izlaidums

Š.g. 19.jūnijā Valsts robežsardzes koledžā (turpmāk - VRK) norisinājās VRK pilna laika studējošo 16.izlaidums un VRK nepilna laika studējošo 10.izlaidums. Šajā izlaidumā diplomus par pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas „Robežapsardze" apguvi saņēma 44 studējošie, t.i. 21 pilna laika un 23 nepilna laika studējošie.
Lasīt vairāk

Valsts robežsardzes priekšnieka ģenerāļa Gunta Pujāta pateicības vēstule Valsts robežsardzes amatpersonām un darbiniekiem

Papildu informācija par Valsts policijas veiktajām darbībām saistībā ar “ABLV Bank”

Šī gada 13. jūnijā Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes lietvedībā esoša kriminālprocesa par iespējamu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju lielā apmērā ietvaros tika veiktas vairākas procesuālās darbības – kratīšanas, kas paredz potenciālo lietisko pierādījumu izņemšanu. Kopumā vienlaikus norisinājās 46 kratīšanas un tika aizturētas astoņas personas. Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.
Lasīt vairāk

Valsts policija pabeidz izmeklēšanu lietā par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju lielā apmērā

Šī gada jūnijā Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes amatpersonas pabeidza izmeklēšanu kriminālprocesā par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju lielā apmērā, ko veica kāds laulāts pāris. Abas personas noziedzīgi legalizēja vairāk nekā 260 000 eiro.

Lasīt vairāk

NMPD un Valsts policija atgādina – negadījumos cieš ne tikai agresors, bet arī nevainīgi autobraucēji!

Mediķu statistikas dati liecina, ka pagājušā gadā ceļu satiksmes negadījumos 467 cilvēki bija smagi cietuši un tika nogādāti slimnīcā ar politraumām jeb vairāku ķermeņa daļu nopietniem ievainojumiem, bet vēl 100 no šādām traumām gāja bojā. Lai mazinātu ceļu satiksmes negadījumu upuru skaitu, Valsts policija sadarbībā ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu aicina ikvienu autovadītāju rūpīgi pārdomāt savu auto vadīšanas kultūru uz ceļa un cienīt citus, nebraukt pārgalvīgi un agresīvi.
Lasīt vairāk

VUGD Līgo svētku brīvdienās aicina atcerēties par drošību!

Nākamnedēļ visā Latvijā svinēsim Līgo un Jāņu dienu, kad cilvēki atpūtīsies dabā, peldēsies, kurinās ugunskurus un grilus. Šogad svētku laikā daudziem būs piecas brīvdienas, tāpēc Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) atgādina drošības pamatnoteikumus, kurus jāievēro, lai svētkus un brīvdienas neaptumšotu traģiski nelaimes gadījumi.

Lasīt vairāk

Valsts prezidents piedalījās Masļenku traģēdijas 80. gadadienas atceres pasākumos Baltinavā

Pirmdien, 15. jūnijā, Valsts prezidents Egils Levits, Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens un Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts devās uz Baltinavu, lai piedalītos 1940. gada 15. jūnija Masļenku traģēdijas atceres pasākumos.
Lasīt vairāk

Valsts robežsardzes koledžā norisināsies izlaidums

Piektdien, 19.jūnijā, Valsts robežsardzes koledžas ierindas laukumā norisināsies Valsts robežsardzes koledžas 1.līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmas „Robežapsardze" pilna laika studējošo 16. izlaidums un nepilna laika studējošo 10. izlaidums.
Lasīt vairāk