Iekšlietu ministrs Māris Kučinskis ceturtdien, 13. aprīlī, uzturējās darba vizītē Polijā, kur tikās ar šīs valsts iekšlietu un administrācijas ministra vietnieku Bartošu Grodecki (Bartosz Grodecki), kā arī Polijas robežsardzes vadību.
Tikšanās laikā tika apspriestas aktualitātes iekšējai un ārējai drošībai, iezīmējot sadarbības attīstības perspektīvas. Īpaša nozīme tika pievērsta robežu drošības stiprināšanai, it īpaši Baltkrievijas režīma īstenoto hibrīduzbrukumu kontekstā, kas ir viena no M. Kučinska darba prioritātēm – tā ietver austrumu robežas fizisko stiprināšanu, novērošanas sistēmas uzstādīšanu un robežsargu aprīkojuma modernizāciju. Abas puses bija vienisprātis par nepieciešamību turpināt darbu šajā jomā, pievēršot tam nopietnu uzmanību, īpaši ņemot vērā, ka gan Latvijas, gan Polijas atbildīgo dienestu rīcībā ir informācija, ka Baltkrievijas robežsargi nelegālajiem migrantiem piedāvājuši ieročus, kā arī apmācījuši provokāciju īstenošanai, nokļūstot pāri robežai. M. Kučinskis norādīja, ka uz Latvijas–Baltkrievijas robežas šobrīd ir izsludināts ārkārtas stāvoklis, un šādai situācijai jāsaglabājas, kamēr attiecīgajā valstī eksistēs Aleksandra Lukašenko režīms.
Kopš 2023. gada sākuma vien Latvijas robežsargi atturējuši 1514 nelegālos migrantus, kas caur Baltkrieviju mēģinājuši nokļūt Latvijā, bet aizturēti šajā laika posmā 113 migranti.
Latvija un Polija saskaras ar līdzīgiem izaicinājumiem abu valstu drošībai – hobrīduzbrukumiem uz robežas ar Baltkrieviju un ukraiņu bēgļu plūsmu. Abām valstīm ir līdzīgs skatījums uz drošības izaicinājumiem reģionā, ar to saprotot hibrīduzbrukumus robežām, karadarbības Ukrainā sekas. M. Kučinskis ar B. Grodecki izrunāja jautājumus, kas skar palīdzības sniegšanu Ukrainas bēgļiem.
Tāpat vizītes ietvaros ministrs apmeklē Polijas–Baltkrievijas robežu Kužnicā un Bjalostokā.
Polija vienmēr bijusi viena no uzticamākajām un tuvākajām Latvijas partnerēm, un tas pilnībā attiecas uz iekšlietu jomu. To pierāda veiksmīgā divpusējā sadarbība abu valstu tiesībaizsardzības iestādēm, kā arī sadarbība starptautiskajās kriminālpolicijas organizācijās, it īpaši Interpolā un Eiropolā. Starp Latvijas un Polijas robežsardzes dienestiem ir efektīva sadarbība gan administratīvajā, gan ekspertu līmenī – šī sadarbība ļauj ātri reaģēt uz izaicinājumiem un draudiem.