Informācija medijiem
IDA

Otrdien, 10. decembrī Ministru kabinets izdeva rīkojumu par zemes gabala daļas Ķīšezera krastā nodošanu Iekšlietu ministrijas valdījumā, lai to pievienotu jau esošajam īpašumam Ezermalas ielā 8A, Rīgā, kur plānota Iekšējās drošības akadēmijas attīstība.

Saskaņā ar Ministru kabineta 2022. gada 10. februāra rīkojumu atbalstīto Iekšlietu ministrijas konceptuālo ziņojumu "Par tiesībaizsardzības iestāžu amatpersonu izglītības sistēmas pilnveidi" un  konsorcija "Iekšējās drošības akadēmija" (IDA) izveidi starp Iekšlietu ministriju, Valsts policijas koledžu, Rīgas Stradiņa universitāti un Latvijas Universitāti, kā arī jaunas mācību/studiju ēkas būvniecību, lai nodrošinātu praktisko nodarbību organizēšanu, tostarp glābšanas darbu apmācības uz ūdens, ir nepieciešams veikt pontonu un slipa izbūvi Ķīšezera krastā.

Lai īstenotu šo būvniecības ieceri, ir svarīgi pārņemt nekustamo īpašumu no Rīgas pašvaldības Iekšlietu ministrijas valdījumā. Saskaņā ar Zemes pārvaldības likumu, Ķīšezers ir iekļauts publisko ūdeņu sarakstā, un šie ūdeņi ir pieejami visiem, tomēr konkrētajā posmā piekļuve netiks nodrošināta, jo blakus esošais nekustamais īpašums ir kritiskās infrastruktūras objekts.

Tāpat plānoto būvniecību attiecībā uz pontonu un slipa izbūvi Ķīšezera krastā neietekmēs likumā noteiktais aizliegums būvniecībai publiskajos ūdeņos, jo saskaņā ar Rīgas teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumiem ūdens malās ir atļauts veidot piestātnes peldlīdzekļiem.

Pontonu un slipa izbūve tiks īstenota Iekšlietu ministrijas (Nodrošinājuma valsts aģentūras) piešķirto valsts budžeta līdzekļu ietvaros.

 

Šis solis ir būtisks ne tikai IDA attīstībai, bet valsts iekšējās drošības stiprināšanai kopumā, jo tas ļaus efektīvāk organizēt apmācības glābšanas darbiem uz ūdens un veicinās iekšlietu nozares amatpersonu profesionālās sagatavotības pilnveidi.

IDA ir vairāku institūciju (Iekšlietu ministrija, Valsts policijas koledža, Rīgas Stradiņa universitāte un Latvijas Universitāte) veidota apvienība kopēja mērķa sasniegšanai, - apvienojot resursus, sagatavot augsti kvalificētus speciālistus darbam Latvijas tiesībaizsardzības iestādēs.

Studiju process tiek īstenots gan Latvijas Universitātē, gan Rīgas Stradiņa universitātē, gan arī Valsts policijas koledžā, kopīgi izmantojot visu minēto partneru studiju infrastruktūru un iesaistot augstākās izglītības iestāžu akadēmiskā personāla resursus.