(26.09.) Šobrīd situācija uz Latvijas–Krievijas robežas ir mierīga un stabila. Valsts robežsardze ir pastiprinājusi kontroles, tai skaitā rūpīgi pārbaudot visas personas. Robežas šķērsotāju skaits turpina samazināties.
Iekšlietu ministrs Kristaps Eklons:
Situācija uz Latvijas–Krievijas robežas aizvien ir mierīga un tiek stingri kontrolēta. Iebraukt Latvijā var tikai personas, kuras pieder pie valdības rīkojumā noteiktajām izņēmuma kategorijām. No 19.septembra ieceļošana atteikta 39 Krievijas pilsoņiem. Ieceļojošo Krievijas pilsoņu skaits turpina samazināties; kopš 19.septembra no Latvijas izbrauca par gandrīz 10% vairāk Krievijas pilsoņu nekā iebrauca."
(24.09.)
Mobilizācija Krievijā kā tāda nav pamats patvēruma piešķiršanai Latvijā. Līdz šim mobilizācijas dēļ patvērumu pieprasījušas divas personas. Katrs gadījums tiek vērtēts individuāli, tai skaitā izvērtējot nacionālos drošības riskus. Masveidā patvērums Latvijā nekad nav piešķirts un tas arī nenotiks,” uzsver Iekšlietu ministrs Kristaps Eklons.
Robežsargi pastiprināti patrulē, lai nepieļautu, ka zaļo robežu šķērso Krievijas pilsoņi, kuri mēģina izvairīties no mobilizācijas.
Neviens Krievijas pilsonis kā tūrists Latvijas robežu nešķērso. To personu loks, kuri kā izņēmums drīkst šķērsot ES ārējo robežu, ir noteikts saskaņā ar reģiona valstu ārlietu ministru panākto vienošanos un saskaņā ar pieņemto Latvijas valdības lēmumu.
No 19. līdz 23. septembrim (ieskaitot) Latvijas–Krievijas robežu saskaņā ar valdības noteiktajiem izņēmumiem šķērsojušas personas, kurām izsniegti šādi dokumenti:
• 27% ir “C” vīzas, kas izsniegtas
o Latvijas valstspiederīgo ģimenes locekļiem (laulātie, vecāki, bērni, apgādībā esošās personas; ES, Eiropas Ekonomikas zonas valsts vai Šveices Konfederācijas valstspiederīgo ģimenes locekļi);
o kravu un pasažieru pārvadājumu darbiniekiem, kravas vai tehnisko reisu apkalpei, kas ierodas Latvijā vai izbrauc no tās, pildot darba pienākumus;
o jūrniekiem, kuriem jānokļūst darba vietā uz kuģa vai kuriem nepieciešams atgriezties no tā;
o personām, kuru ieceļošana saistīta ar humāniem apsvērumiem.
• 7% ir “D” vīzas, kas izsniegtas
o ģimenes locekļiem (laulātie, vecāki, bērni, apgādībā esošās personas; ES, Eiropas Ekonomikas zonas valsts vai Šveices Konfederācijas valstspiederīgo ģimenes locekļi);
o kravu un pasažieru pārvadājumu darbiniekiem, kravas vai tehnisko reisu apkalpei, kas ierodas Latvijā vai izbrauc no tās, pildot darba pienākumus.
• 53% ir uzturēšanās atļaujas, kas izsniegtas
o Latvijas valstspiederīgo ģimenes locekļiem (laulātie, vecāki, bērni, apgādībā esošās personas; ES, Eiropas Ekonomikas zonas valsts vai Šveices Konfederācijas valstspiederīgo ģimenes locekļi u.tml.).
• 13% ir jūrnieki, kuģim ienākot Latvijas ostā, bet personām neizrakstoties no kuģa.
Papildu informācijai:
Zane Plone
Iekšlietu ministra
Padomniece komunikācijas jautājumos
Tālrunis: 28627003
E-pasta adrese: zane.plone@iem.gov.lv