Ziņo par krāpšanu vai korupciju!
Iekšlietu ministrija kā Iekšējās drošības fonda un Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda atbildīgā iestāde aicina jebkuru personu ziņot par nelikumībām vai aizdomīgām darbībām, t.sk., par pārkāpumiem vai aizdomām par korupcijas un krāpšanas gadījumiem fondu projektu īstenošanā, rakstot uz e-pastu: kanceleja@iem.gov.lv vai, rakstot vēstuli, kas adresēta Iekšlietu ministrijai, Čiekurkalna 1.līnija 1, k-2, Rīga, LV-1026.
Informāciju par iesniegumu iesniegšanas kārtību un apmeklētāju pieņemšanu Iekšlietu ministrijā lūdzam skatīt kontaktu sadaļā.
KRĀPŠANA ir svešas mantas vai tiesību uz šādu mantu iegūšana, ļaunprātīgi izmantojot uzticēšanos vai ar viltu, par ko ir paredzēta atbildība Krimināllikumā, vai arī cita darbība vai bezdarbība ar iepriekšēju nodomu, kā minēts Konvencijas par Eiropas Kopienu finanšu interešu aizsardzību 1.pantā:
- viltotu, kļūdainu vai nepilnīgu pārskatu vai dokumentu lietošanu vai uzrādīšanu, kuru rezultāts ir Eiropas Kopienu budžeta vai Eiropas Kopienu pārvaldīto vai Eiropas Kopienu interesēs pārvaldīto budžetu līdzekļu piesavināšanās vai nelikumīga paturēšana;
- informācijas noklusēšana, pārkāpjot konkrētas saistības, ar tādu pašu rezultātu;
- šādu līdzekļu izlietošana citiem mērķiem, nekā tie sākotnēji tika piešķirti.
PĀRKĀPUMS – rīcība vai nolaidība, kas neatbilst Eiropas Savienības (turpmāk – ES) tiesību normām un kaitē vai varētu kaitēt ES budžetam. Ja pārkāpums ir bijis tīšs, to uzskata par krāpniecību.
KORUPCIJA – kukuļošana vai jebkura cita rīcība, kas vērsta uz to, lai, izmantojot dienesta stāvokli, savas pilnvaras vai pārsniedzot tās, iegūtu nepelnītu labumu sev vai citām personām1.
INTEREŠU KONFLIKTS – situācija, kurā valsts amatpersonai, pildot valsts amatpersonas pienākumus, jāpieņem lēmums vai jāpiedalās lēmumu pieņemšanā, vai jāveic citas ar valsts amatpersonas amatu saistītas darbības, kas ietekmē vai var ietekmēt šīs valsts amatpersonas, tās radinieku vai darījumu partnera personiskās vai mantiskās intereses2.
ZIŅOŠANA
Par iespējamiem pārkāpumiem vai krāpšanu un korupciju ir iespējams ziņot arī anonīmi, tomēr anonimitāte var būt šķērslis sekmīgai lietas izmeklēšanai. Ziņojot noteikti informē attiecīgo iestādi, kam vēl šīs ziņas ir nodotas, un atstāj iespēju ar sevi sazināties.
Iesnieguma likuma 9.pants nosaka, ka ir aizliegts bez iesnieguma iesniedzēja piekrišanas izpaust informāciju, kas atklāj viņa identitāti, izņemot gadījumu, kad iestādei saskaņā ar likumu šādas tiesības ir jāizpauž.
Atceries! Ja iesnieguma iesniedzējs nevēlas, lai minētie fakti, kas atklāj viņa identitāti, tiktu izpausti, tas ir obligāti jānorāda iesniegumā. Ja norāde par aizliegumu izpaust iesniegumā minētos faktus netiks ietverta, iestāde būs tiesīga to darīt, ievērojot normatīvo aktu prasības.